Pielgrzymka

i

Autor: East News

Śląsk: Ksiądz wjechał w grupę pielgrzymów w Zawadach. Zasnął za kierownicą?

2016-08-18 13:22

12 sierpnia informowaliśmy o tym, że w miejcowości Zawady pod Kłobuckiem (woj. śląskie) samochód wjechał w grupę pielgrzymów, wędrujących na Jasną Górę. 15 osób zostało rannych, z czego 9 wylądowało w szpitalu. Okazało się, że kierowcą auta był ksiądz - kierownik 400-osobowej grupy pątników. Podczas przesłuchań duchowny przyznał, że był zmęczony i nie wykluczył możliwości, że zasnął za kierownicą.

Do wypadku doszło w Zawadach na ulicy Częstochowskiej. 47-letni kierowca dacii duster nie zatrzymał się w w miejscu poleconym przez zarządzającego ruchem i wjechał w tłum pielgrzymów. 15 osób zostało rannych, z czego 9 trafiło do szpitala. Byli to uczestnicy pielgrzymki z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Okazało się, że sprawcą zdarzenia był ksiądz - kierownik 400-osobowej grupy pielgrzymów. Podczas wypadku był trzeźwy, a na przesłuchaniu przyznał, że był bardzo zmęczony i nie wykluczył możliwości, że zasnął za kierownicą. Policjanci zabrali 47-latkowi prawo jazdy oraz przekazali wstępne materiały sprawy do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, która wszczęła śledztwo pod zarzutem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Kara za takie wykroczenie to od 3 miesięcy do nawet 10 lat więzienia.

Zobacz: Zboczeniec zgwałcił pijanego mężczyznę w Toruniu! Ofiarą także nastolatek

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany