SLD szykuje wniosek przeciwko Januszowi PALIKOTOWI. Zostanie ukarany za "k...stwo"?

2013-02-14 10:41

Janusz Palikot znów ma kłopoty. SLD przygotowuje wniosek przeciwko liderowi RP do Komisji Etyki Poselskiej. Powodem są słowa szefa Ruchu Palikota, który powiedział po wyrzuceniu Wandy Nowickiej z klubu, że nie zgadza się na "k…stwo w polskiej polityce".

Dariusz Joński z SLD jest zszokowany słowami Palikota. - Zahuczało mi to w uszach. Nigdy wcześniej nie słyszałem takich słów w sejmowej sali konferencyjnej. Jeśli Palikot chce zwracać na siebie uwagę i być chamem, to niech to robi w kubie Ruchu Palikota, jeśli jest tam zgoda na to. A nie publicznie - powiedział poseł w rozmowie z serwisem ONET.PL. W ocenie Jońskiego Palikot zasłużył na naganę.

Burzę wywołały słowa Janusza Palikota, który na konferencji po wyrzuceniu Wandy Nowickiej z klubu RP, powiedział, że klub sprzeciwia się "k...stwo" w polityce.

- My postąpiliśmy tak - nawet jeśli oznacza to dla nas krótko- czy średniookresowe kłopoty - ponieważ jesteśmy w polityce, żeby w takich momentach dawać świadectwo. Powtórzę raz jeszcze dzisiaj: jeśli by się znów pojawiła taka sytuacja, to bez względu na to, czy ona dotyczy feministki, geja, księdza, członka rodziny, zawsze będziemy walczyli z kur...wem w polskiej polityce - oświadczył Palikot.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany