Stało się... Zbigniew Stonoga został OSADZONY w areszcie

2017-05-08 21:20
Zbigniew Stonoga
Autor: Tomasz Radzik Zbigniew Stonoga

Przez długi czas Zbigniew Stonoga walczył z polskim wymiarem sprawiedliwości i unikał wcielenia w życie wyroków sądowych, które wtrącały go do więzienia. W międzyczasie skupił się próbie wejście do parlamentu oraz, przede wszystkim, pomocą dla wielu osób, które takowej potrzebowały. Jego działalność charytatywna nie zmieniła jednak jednego z wyroków sądu i w poniedziałkowy poranek biznesmen (jak zdradził nam adwokat Stonogi, mecenas Krzysztof Kitajgrodzki) został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce.

Stonoga opublikował wcześniej na swoim Facebooku 30-minutowy film pożegnalny. Jak mówił w nim zasmucony: - Żegnam się z wami. Mam wielkie obawy, czy nie zostanę zamordowany w więzieniu, mam wielkie obawy o bezpieczeństwo swojej rodziny, ale tak dalej się żyć nie da... W trakcie nagrania przedstawione są osoby, którym w ostatnich latach biznesmen pomógł (nie tylko finansowo). Mam nadzieję, że historia kiedyś oceni to, co zrobiłem dla Polski, to, co zrobiłem dla swoich rodaków i że rodacy docenią to, co dla nich zrobiłem. Trzymajcie się kochani, do zobaczenia! - kończy swoje dramatyczne nagranie. Pod nim mnożą się komentarze wspierających go internautów: "jest pan wielkim człowiekiem o dobrym sercu" - to tylko jeden z nich.

 

Na nagraniu wyjaśnia również, z jakiego powodu powędruje za kraty. Jak mówi: - Sytuacja jest jednak dramatyczna. Mamy 2017 rok, maj, i mam iść do więzienia za to, że jakiś samochód o wartości 50 tys. złotych został przywłaszczony przez kogoś z mojej firmy...

Adwokat biznesmena, mecenas Krzysztof Kitajgrodzki  przyznał w rozmowie z nami, że istotnie osadzenie w areszcie związane jest z wyrokiem sądu dotyczącym owego "Lexusa", o którym mówił Stonoga. Podkreślił przy tym, że decyzja o areszcie jest dla niego dziwna i niespotykana, ponieważ trzykrotnie oskarżony uzyskał niegdyś zgodę na odbywanie orzeczonej kary w warunkach dozoru elektronicznego, lecz trzykrotnie możliwość tę mu zabierano. Co więcej, adwokat przywołał sprawę z 2003 roku, w której Stonoga został trzykrotnie uniewinniony, a w jej ramach mógłby liczyć się obecnie odbyty wówczas areszt, lecz nieoczekiwanie sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia.

Do odbycia Stonoga ma niecały rok (kilka tygodni będzie miał odliczone w ramach odbytych dni z dozorem elektronicznym, który później mu zabierano) i nie podlega już apelacji. Zapowiedział, że skorzystają  z prawa (w połowie odbywania kary) złożenia wniosku o przedterminowane zwolnienie. We wtorek po raz pierwszy adwokat będzie mógł się zobaczyć z osadzonym biznesmenem.

Zobacz także: Przerażające nagranie ze szpitala. Śmierć Polki w Egipcie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE