Aplikacja mojeIKP zdjęcie na zajawkę

i

Autor: Shutterstock

Aplikacja mojeIKP

Teraz informacje o swoim zdrowiu sprawdzisz w telefonie

2022-12-01 0:05

Dobrze mieć w każdej chwili dostęp do e-recept, e-skierowań i innych informacji o swoim zdrowiu. Teraz jest to możliwe dzięki bezpłatnej aplikacji mojeIKP – wyjmujesz smartfon, wpisujesz krótki PIN i gotowe! W dodatku wykupując recepty nie musisz już podawać swojego numeru PESEL. Udostępniasz farmaceucie tylko kod QR z aplikacji. Aplikacja mojeIKP to wygoda i oszczędność czasu.

Aplikacja mojeIKP i Internetowe Konto Pacjenta dają podobne uprawnienia. Jednak smartfon masz zawsze przy sobie. Łatwo jest więc szybko znaleźć to, czego potrzebujesz. - Nowe technologie, to nie jest mój świat. Korzystanie ze smartfona ograniczałam do dzwonienia, SMS-ów i Facebooka. Jednak córka namówiła mnie na zainstalowanie aplikacji mojeIKP i nauczyła, jak z niej korzystać. Okazało się to bardzo proste – mówi pani Irena (70 l.), emerytka z Leszna. – Bez problemu wykupuję teraz recepty moje i męża, bo oboje przyjmujemy na stałe leki na nadciśnienie i cukrzycę. Dodatkowo aplikacja przypomina nam o tym! Mam tam też krokomierz, a to się bardzo przydaje, bo lekarz kazał mi chodzić z kijkami co najmniej 10 tysięcy kroków dziennie. Jestem bardzo zadowolona z aplikacji i śmieję się z siebie, jak pomyślę, że bałam się z niej korzystać – opowiada.

Co daje mojeIKP

Aplikacja daje ci dostęp do e-recept i e-skierowań. Odbierasz też bezpośrednio na telefonie powiadomienia o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach. W aplikacji mojeIKP masz QR kod, który pokazujesz w aptece. Dzięki niemu wykupisz leki na receptę bez konieczności podawania kodu recepty i numeru PESEL. Nie potrzebujesz do tego szukać okularów! Pokazujesz farmaceucie kod QR w telefonie i gotowe. W aplikacji możesz ustawić przypomnienia, by telefon, w godzinach zażywania leków, dał ci sygnał. Dzięki temu nie przegapisz żadnej dawki. W mojeIKP znajdziesz też informację o dawkowaniu leków. Za pośrednictwem aplikacji szybko umówisz się na szczepienie przeciw COVID-19 i pobierzesz na telefon Unijny Certyfikat COVID.

Dasz innym dostęp

Gdy chcesz mieć dostęp do e-recept i innych informacji medycznych bliskich ci osób, to jest to możliwe. Sam także możesz dać innym (współmałżonkowi czy dorosłym dzieciom, które wykupują ci recepty) dostęp do swoich danych. Wszystko to można ustawić w zakładce „Uprawnienia”. Rodzice lub opiekunowie mają w mojeIKP dostęp do konta dziecka, w tym e-recept i e-skierowań swoich dzieci do 18. roku życia.

W każdej chwili możesz udostępnić za pomocą aplikacji swoje dane medyczne lekarzowi czy pielęgniarce. Dzięki temu mogą oni sprawdzić, jakie leki bierzesz i w jakich dawkach i nie zaordynują ci czegoś, co może ci zaszkodzić. Leki niekiedy wchodzą w interakcje, mogą też wzmagać niektóre dolegliwości. A ty nie zawsze pamiętasz, co przyjmujesz. Spisywanie wszystkiego na kartce to spory kłopot. Lekarz też zobaczy m.in., jakie badania ci zlecono, jakie operacje przechodziłeś i jakie są ich wyniki, kiedy byłeś w szpitalu itp.

Zadbaj o zdrowie

Aplikacje z dietami są na ogół płatne. Jednak dzięki aplikacji mojeIKP masz dostęp do darmowych jadłospisów z portalu Diety NFZ, opracowanych przez specjalistów. Są one skomponowane dla osób z różnymi chorobami. Diety mają różną kaloryczność, więc jeśli chcesz zrzucić trochę kilogramów, wybierz plan, który pomoże ci to osiągnąć. Są tu także plany żywieniowe dla całej rodziny. Nie tylko zaplanujesz zdrowe posiłki, ale też przygotujesz listę zakupów. Oprócz tego znajdziesz informacje, jak zapobiegać chorobom i zmniejszać dolegliwości, które powodują.

Korzystamy w domu z tych diet. Przy cukrzycy trzeba bardzo uważać co się je i w jakiej ilości. Czasami brakuje mi już pomysłów na zdrowy i tani obiad, a w mojeIKP jest wiele podpowiedzi – mówi pani Irena. Aplikacja daje ci też dostęp do bezpłatnego krokomierza. Badania pokazują, że dla zdrowia należy dziennie przejść dystans 10 tys. kroków. Czasem wydaje ci się, że chodzisz dużo, a to wcale nie prawda. Dzięki aplikacji nauczysz się codziennie spacerować.

Jest tu także bezpłatny plan treningów „8 tygodni do zdrowia”. Z programu mogą skorzystać osoby chcące wzmocnić swoją kondycję, wydolność organizmu, a także osoby starsze, obciążone chorobami. W mojeIKP, nawet bez dostępu do internetu, masz wgląd w dokumenty medyczne pobrane przy ostatnim uruchomieniu aplikacji. Bez logowania zaś będziesz odbierać przypomnienia o wzięciu leków. Możesz też wejść w zakładkę „Pierwsza pomoc”. Aplikacja krok po kroku pomoże ci uratować ludzkie życie, gdy staniesz się świadkiem wypadku, czyjegoś udaru, zawału czy zasłabnięcia na ulicy.

Aplikacja mojeIKP

i

Autor: Materiały prasowe

Jak zacząć używać aplikacji mojeIKP

1. Możesz ją pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

2. Po zainstalowaniu aplikacji pierwszy raz musisz się zalogować profilem zaufanym lub poprzez bankowość elektroniczną, podobnie jak przy logowaniu na Internetowe Konto Pacjenta. Możesz to zrobić, jeśli masz konto w Alior Bank, PKO BP, Pekao SA, BOŚ, BNP Paribas, Getin Bank, Crédit Agricole, mBank, Banku Spółdzielczym w Brodnicy lub banku spółdzielczym z Grupy BPS.

3. Teraz musisz nadać kod PIN i zapamiętać go, bo będziesz używać go przy kolejnych logowaniach do aplikacji.

4. Jeśli masz możliwość uruchomienia wtelefonie biometrii, możesz z niej korzystać, by logować się odciskiem palca lub identyfikacją twarzy.

5. Aplikację może zainstalować i uruchomić także osoba, która nigdy nie logowała się na Internetowe Konto Pacjenta i nie korzystała z niego.

ikp google play

i

Autor: materiał prasowy Link: POBIERZ Z GOOGLE PLAY
ikp

i

Autor: Materiał prasowy Link: POBIERZ W APP STORE

Partnerem materiału jest Centrum e-Zdrowia

Nasi Partnerzy polecają