UPAŁ na Lubelszczyźnie. 30 stopni w cieniu. Będzie PIEKŁO! IMGW: Ostrzeżenie II stopnia!

2020-08-06 14:30 Marek Targoński
UPAŁ na Lubelszczyźnie. 30 stopni w cieniu. Będzie PIEKŁO! IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia!
Autor: pixabay.com/Pexels

Upał na Lubelszczyźnie. Czwartek jest gorący, ale w piątek i sobotę będzie piekło! Synoptycy zapowiadają 30 stopni Celsjusza w cieniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dla kilku regionów – także dla województwa lubelskiego. Upał może być niebezpieczny – zwłaszcza dla ludzi starszych.

Jest sierpień, są wakacje, więc musi być gorąco – powiedzą niektórzy. Warto jednak pamiętać o tych, dla których upały mogą być nieznośne: to seniorzy, osoby chore, dzieci czy nawet zwierzęta domowe. IMGW ostrzega!

UPAŁ na Lubelszczyźnie. 30 stopni w cieniu. Będzie PIEKŁO!

Już czwartek w Lublinie i na Lubelszczyźnie jest wyjątkowo ciepły. Piątek i sobota mają być jednak upalne! Termometry pokażą 30 stopni w cieniu, na słońcu temperatura odczuwalna będzie znacznie wyższa! IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia dla mieszkańców całego województwa lubelskiego.

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 27°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C – przewidują synoptycy IMGW-PIB. Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje od 7 sierpnia, od godz. 12.00 do 8 sierpnia, do godz. 21.00.

Podobne ostrzeżenie objęły Mazowsze, Łódzkie, Opolskie, Dolnośląskie, Wielkopolskę i Lubuskie.

M jak miłość po wakacjach 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze