Warszawiaku PRZESTAŃ KOPCIĆ

i

Autor: materiały prasowe

Warszawiaku, to ostatnia tegoroczna szansa na wymianę „kopciucha”!

2021-12-03 0:05

Został jeszcze tylko niecały miesiąc na złożenie wniosku o miejską dotację na wymianę przestarzałego pieca na paliwo stałe albo olej opałowy. Jeżeli chcesz otrzymać wyższą kwotę dofinansowania (90% dotacji), jak najszybciej wypełnij dokumenty i dostarcz je do Urzędu. W przyszłym roku wysokość dotacji zmaleje do 70%. Będzie to też ostatni rok, w którym Warszawa dopłaci swoim mieszkańcom do likwidacji „kopciuchów”.

28 dni

Dokładnie tyle czasu zostało, żeby móc ubiegać się o wyższą kwotę dotacji na wymianę starego pieca na bardziej ekologiczne źródło ogrzewania. Inwestycję – po wcześniejszym podpisaniu umowy z urzędnikami – będzie można zrealizować w przyszłym roku, ale wniosek musi wpłynąć do nich przed końcem grudnia 2021 r. Ważne – liczy się nie data wysłania, a dostarczenia wniosku! Jak zrobić to szybko i sprawnie? Podpowiadamy!

Wejdź na um.warszawa.pl/kopciuchy, znajdź wniosek, wydrukuj go i wypełnij. Papierową wersję – razem ze zdjęciem „kopciucha” – zanieś do dowolnego urzędu dzielnicy lub wyślij pocztą na adres: Urząd m.st. Warszawy, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa. Zaczekaj na kontakt ze strony Urzędu w celu podpisania umowy. Potem możesz realizować inwestycję i rozliczyć ją w ratuszu, a po akceptacji wszystkich dokumentów miasto zwróci Ci ustaloną kwotę na wskazany rachunek bankowy. Wszystkie wątpliwości możesz wyjaśnić telefonicznie, pod numerem infolinii: (22) 325 96 06 (od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 16:00).

Dołącz do pozostałych i świeć przykładem

Od początku roku do Urzędu wpłynęło 940 wniosków o dofinansowanie wymiany „kopciucha”. Ale do usunięcia pozostało wciąż kilkanaście tysięcy takich pieców. Nie warto zwlekać z decyzją. Od 2023 r. za używanie „kopciucha” będzie groził mandat w wysokości nawet 500 zł. Wtedy też nie będzie już można liczyć na finansową pomoc stolicy. Dlatego jak najszybciej zgłoś się do miejskich urzędników. Pamiętaj, że wysokość dofinansowania zależy od roku, w którym złożysz wniosek – tylko składając go do końca 2021 r. otrzymasz większą dotację. Samą inwestycję możesz zrealizować w roku kolejnym.

A jeśli znajdujesz się już w gronie tych, którzy wymienili „kopciucha” na bardziej ekologiczne źródło ciepła, namów na dotację swoich sąsiadów i innych członków rodziny – im mniej przestarzałych pieców, tym większa szansa na czyste powietrze w Warszawie.

kopciuszek

i

Autor: Materiały prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki