Wielki Post zbliża się wielkimi krokami. Przeżyj go ze Zdrapką Wielkopostną

2020-02-21 13:51 MW

Środa Popielcowa tuż, tuż, ale nie poprzestawajmy na posypaniu głowy popiołem! Wielki Post to czas pokuty, zadumy nad swoją codziennością. Z pewności pomoże w tym Zdrapka Wielkopostna.

Już w środę, 26. lutego, rozpocznie się Wielki Post. To czas, który przygotowuje wiernych do przeżycia świąt Wielkanocnych, zastanowieniu się nie tylko nad swoim kontaktem z Bogiem, ale też nad sobą i relacjami z bliskimi. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak w pełni wykorzystać ten czas, odpowiedzią jest Zdrapka Wielkopostna. To zielona plansza, na której widnieje 40 szarych pól. Każdego dnia postu zdrapuj jedno pole i stosuj się do zadania na dany dzień. Organizatorzy akcji, Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, podkreślają, że Zdrapka pomoże nie tylko przeżyć ten czas lepiej, ale zrobić też coś dla siebie.

Zdrapka Wielkopostna po raz pierwszy została wydana w kolorze zielonym. Inspiracją jest encyklika papieża Franciszka (84 l.) „Laudato Si’”, a tematem ekologia w chrześcijańskim duchu. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego podkreśla również, że decydując się na kolor Zdrapki Wielkopostnej mieli na uwadze problemy globalne, dlatego zieleń ma też odzwierciedlać pochylenie się nad problemami ekologicznymi, a okrągła forma zdrapki nawiązywać do naszej planety.

Więcej informacji o zdrapce na stronie www.zdrapkawielkopostna.pl Zdrapkę można nabyć wraz z numerem "Super Expressu", który ukaże się 26 lutego 2020r.

Najnowsze