Rusza VIII edycja EKS

i

Autor: Materiały prasowe

Rusza VIII edycja EKS

Wkrótce rusza Europejski Kongres Samorządów „Nowa solidarność dla nowej epoki”

2023-02-25 0:05 Materiał sponsorowany

Europejski Kongres Samorządów (EKS) to inicjatywa Fundacji Instytut Studiów Wschodnich – organizatora m.in. Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Tegoroczna edycja EKS odbędzie się na początku przyszłego miesiąca, w dniach 6-7 marca br. w Mikołajkach (Hotel Gołębiewski). Tematem przewodnim spotkania będzie potrzeba budowania nowego solidarnego samorządu w nowej epoce.

EKS to doskonała przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i poszukiwania skutecznych rozwiązań, w którym udział biorą wyjątkowi goście – liderzy samorządów polskich i europejskich. Kongres to również miejsce do zacieśniania współpracy między przedstawicielami różnych obszarów: polityki, organizacji pozarządowych, nauki, kultury, biznesu czy mediów.

Rusza VIII edycja EKS

i

Autor: Materiały prasowe

Nowa solidarność dla nowej epoki

To hasło przewodnie marcowego Europejskiego Kongresu Samorządów. O sile i sprawnym działaniu państwa decydują silne i sprawne samorządy, które już niejednokrotnie udowodniły swoją skuteczność, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych (pandemia Covid-19, mieszkańcy Ukrainy uciekający do Polski przed wojną). To właśnie samorządy reagują jako pierwsze w nagłych sytuacjach i angażują się w niemal każdą sferę społeczną i gospodarczą. To na samorządowcach ciąży obowiązek zarządzenia i wprowadzania reform społecznych, a ponieważ są bliżej lokalnej społeczności – najlepiej rozumieją jej potrzeby.

Rusza VIII edycja EKS

i

Autor: Materiały prasowe

Stara epoka, nowa epoka

W nadchodzącej epoce kluczowe wydaje się zwiększenie współpracy i zrozumienia, solidarności pomimo dzielących nas różnic, zwłaszcza w kontekście minionej epoki, zwieńczonej tragicznymi wydarzeniami – pandemią, wojną w Ukrainie, kryzysem energetycznym. W mocy samorządów jest budowanie porozumienia lokalnego, regionalnego, krajowego i międzynarodowego, a także inicjowanie lokalnych projektów, które zyskują rangę międzynarodową i są motorem szeroko zakrojonej współpracy między państwami. 

Rusza VIII edycja EKS

i

Autor: Materiały prasowe

Aż 120 wydarzeń specjalnych

Europejski Kongres Społeczny w Mikołajkach zaplanowano na dwa dni, podczas których prelegenci oraz goście będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych i inspirujących wydarzeniach. EKS obejmuje 12 ścieżek tematycznych:

 • Biznes i Zarządzanie
 • Gospodarka
 • Społeczeństwo
 • Finanse
 • Zrównoważony Rozwój
 • Współpraca Międzyregionalna
 • Forum Kultury Regionów
 • Salon Przemysłu Turystycznego
 • Zdrowie
 • Ochrona Środowiska
 • Samorząd Przyszłości
 • Wydarzenia Specjalne (m.in.: sesje plenarne, bloki programowe, panele dyskusyjne, a także warsztaty, wykłady, prezentacje raportów i wydarzenia kulturalne).

Podczas debat poruszane będą zagadnienia z zakresu współczesnej urbanistyki, rozwoju miast i regionów, finansowania inwestycji, ochrony środowiska, zdrowia i działań samorządów w najbliższej przyszłości. Więcej informacji na temat Europejskiego Kongresu Samorządów znajduje się na stronie: https://www.forum-ekonomiczne.pl/event/viii-europejski-kongres-samorzadow/.

Rusza VIII edycja EKS

i

Autor: Materiały prasowe

Wyjątkowi goście

W Mikołajkach podczas EKS pojawi się ponad 2 tys. osób! Będą to przedstawiciele polskich i europejskich samorządów, polityki centralnej i międzynarodowej, elit regionalnych, lokalnych, biznesu, nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych. Oprócz merytorycznych dyskusji, budowania świadomości społecznej i ekonomicznej, a także wyznaczania kierunków rozwoju samorządności w kraju i Europie – uczestnicy wydarzenia mogą nawiązać z reprezentantami różnych środowisk kontakty, które zaowocują satysfakcjonującą współpracą w przyszłości. Między kolejnymi inspirującymi wydarzeniami EKS z pewnością znajdzie się odrobina czasu na odpoczynek w urokliwie położonym hotelu - na malowniczym terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zarejestruj się

Aby wziąć udział w Europejskim Kongresie Samorządów, zarejestruj się na wydarzenie pod linkiem: https://economicforum.pl/rejestracja-eks/index.php/form/fe?open=Eks&_lang=pl=.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany