Kiedy wziąć WOLNE w 2015 roku, żeby odpocząć jak najdłużej? SE.PL podpowiada!

2014-12-31 13:37

Każdy z nas tylko czeka na wolny dzień od pracy, aby móc odpocząć i spędzić czas ze znajomymi lub rodziną. Rok 2015 zbliża się wielkimi krokami, a my podpowiadamy, kiedy najlepiej zarezerwować sobie urlop w nadchodzących dwunastu miesiącach. Sprawdź koniecznie!

W 2015 roku możemy zapomnieć o długich weekendach, ponieważ połowa świąt przypada w weekendy. Tak więc będziemy musieli dobrze porozmawiać z szefem, aby wyraził zgodę na to, żeby zgodził się udzielić nam dodatkowego wolnego.

Styczeń
1 i 6 są dniami wolnymi od pracy, a wiec wystarczy, że weźmiemy dwa dni wolnego i odpoczniemy aż 6 dni.

Luty
W lutym nie ma dni ustatwowo wolnych od pracy. Na odpoczynek moga liczyć tylko uczniowie, którzy wypoczywać będą podczas zimowych ferii. Przypominamy, że nie dotyczy to studentów!

Marzec
Brak wolnych dni od pracy.

Kwiecień
Święta Wielkanocne wypadają w dniach 4-6 kwietnia. Zawsze jednak można iśc do szefa i poprosić o wolne w piątek 3 kwietnia tłumacząc się tym, że chcemy pomóc w przygotowaniach. Wtedy czekają nas 4 dni wolnego.

Maj
Popularna majówka nie rozpieści nas w tym roku, ponieważ potrwa "tylko" 3 dni.

Czerwiec
Jak wiadomo 4 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. Biorąc jeden dzień wolnego otrzymujemy w zamian aż cztery! Jest to także ulubiony miesiąc wszystkich uczniów z powodu rozpoczynających się wakacji!

Lipiec
Ustawowo wolnego nie mamy chyba, że złożyliśmy wniosek o urlop.

Sierpień
Jeśli ktoś liczył na dłuższy wypoczynek związany z Wniebowzięciem Najświętszej Maryji Panny i Świętem Wojska Polskiego mocno się rozczaruje. Obydwa święta wypadają w sobotę.

Wrzesień
Brak ustawowo dni wolnych od pracy.

Październik
Brak ustawowo dni wolnych od pracy.

Listopad
Jest to jedyny miesiąc, kiedy możemy liczyć na długi weekend. 1 listopada wypada w niedzielę, a 11 listopada w środę. Biorąc dodatkowe dwa lub cztery dni wolnego można odpocząć nawet przez 9 dni.

Grudzień
Wigilię w 2015 roku obchodzić będziemy w czwartek, a Boże Narodzenie przypada w weekend.

Zobacz też: Według posłów PO wolne dni są przereklamowane!

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail