Wróżby na Andrzejki 2017. Sprawdź te najpopularniejsze

2017-11-27 11:30

Wróżby to nieodłączna część Andrzeje. Warto już teraz przygotować listę wróżb, które odkryją przed nami przyszłość. Specjalnie dla czytelników Se.pl zebraliśmy te najpopularniejsze wróżby na Andrzejki w jednym miejscu. Sprawdźcie!

Andrzejki 2017 - wróżby. Andrzejki co roku obchodzimy w wigilię dnia świętego Andrzeja w nocy z 29 na 30 listopada. W tym roku data ta wypada na noc z środy na czwartek. Andrzejki to szansa na poznanie wydarzeń, które nastąpią w przyszłości w naszym życiu. Dzięki magii tego wieczoru możemy odkryć imię naszego przyszłego wybranka, naszego zawodu, czy ilości dzieci jakie będziemy posiadać. Które wróżby na Andrzejki są najpopularniejsze?

Lanie wosku

Roztopiony wosk przelewamy przez klucz z dziurką do naczynia z chłodną wodą. Z kształtu lanego wosku można odczytać wygląd przyszłego partnera, ale też zawód, jaki będziemy wykonywać.

Wyścig butów

Buty z lewej nogi ustawiamy rzędem w kącie pokoju w stronę drzwi. Ten ostatni w kolejce przestawiamy na początek. I w ten oto sposób właścicielka buta, który pierwszy dotknie progu, wkrótce wyjdzie za mąż.

Przebite serce

Z papieru wycinamy serce, następnie na jednej ze stron wypisujemy męskie imiona. Nastepnie odwracamy serce i przekłuwamy je szpilką. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafione imię należy do przyszłego męża.

Wróżba z owoców

Układamy w rzędzie jabłko symbolizujące powodzenie w miłości, cytrynę - symbol oczekiwania, i suszoną śliwkę - symbol samotności. Wybieramy z zasłoniętymi oczami owoc i wiemy, co przyniesie los.

Zobacz: Katarzynki - co to za święto i czym różni się od andrzejek?