Szczecin. Zabił kochanka w kinie pełnym dzieci, bo ten znalazł nową miłość [WIDEO]

2018-12-26 15:34 Domin

W sali kinowej szczecińskiego centrum handlowego Galaxy pełnej dzieci oglądających bajkę Michel F. (26 l.) dwóch mężczyzn pociął nożem. Jeden z poderżniętym gardłem zmarł, drugi jest w ciężkim stanie.  To nie był przypadkowy atak. Michel F. kupił bilet do kina, bo wiedział, że jest w nim jego były chłopak ze swoim nowym kochankiem. Gdy ich wypatrzył, zazdrość chyba odebrała mu rozum. Wpadł w furię i zaatakował. A wszystko to dzień przed Wigilią.

O tym, że zbrodnie popełniane przez zazdrosnych, zranionych, porzuconych kochanków się zdarzają, wielu słyszało, ale chyba nikt nie dopuszcza do siebie myśli, że mógłby stać się ofiarą jednego z nich. Z pewnością były partner Michela F. też nie przypuszczał, że rozstając się z nim, naraża swoje życie i nowego wybranka na niebezpieczeństwo.  Dla niego znajomość się skończyła i tyle. Michael F. o tej miłości nie potrafił zapomnieć. Może jakoś poradziłby sobie z odrzuceniem, gdyby jego były chłopak tak szybko nie znalazł się w ramionach innego. To dla Michela F. było nie do zniesienia. Śledził zakochanych, poznawał ich zwyczaje i coraz bardziej z zazdrości, nienawidził obu.

Przygotowywał atak. Wiedział, że przedświąteczną niedzielę spędzają razem. Poszedł za nimi do galerii handlowej Galaxy. Tak jak oni, kupił bilet do kina, na bajkę dla dzieci. Odczekał, aż po reklamach zgasną światła i bajka wprowadzi widownię w dobry nastrój. Działał precyzyjnie. Jednemu z kochanków poderżnął gardło i  dźgał go po całym ciele. Drugiego kłuł nożem w szyję, w klatkę piersiową i ramiona.
Rodzice, którzy ze swoimi dziećmi oglądali bajkę, obezwładnili furiata. Pomogła ochrona. Wezwano pogotowie.  Niestety, mężczyzna, któremu sprawca poderżnął gardło był w stanie krytycznym i zmarł w szpitalu. Druga z ofiar przeżyła.
Michel F. usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa i usiłowania zabójstwa, został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura w Szczecinie nie udziela informacji na temat prowadzonego postępowania.