Zrobisz zakupy w niedzielę na poczcie!

2018-02-09 4:00

Za trzy tygodnie zacznie obowiązywać częściowy zakaz handlu w niedzielę. Już w marcu nie zrobimy zakupów w dwie niedziele, a w kwietniu - w cztery. Dobra wiadomość jest jednak taka, że po potrzebne rzeczy będziemy mogli udać się na. pocztę! Tam kupimy m.in. słodycze, książki czy zabawki!

Poczta Polska wchodzi do gry i zawalczy o weekendowego klienta! Już w tej chwili w galeriach handlowych działa 180 placówek, a do końca roku, jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", ma ich być aż 240. I co ważne, będą one otwarte także w niedziele. A to świetna wiadomość dla konsumentów.

Jak to komentują autorzy ustawy ograniczającej handel w niedzielę? - Cóż, będziemy obserwowali, co się dzieje i na każdą sytuację, na każdy absurd, jeśli poczty będą udawać sklepy z artykułami przemysłowymi czy słodyczami, będziemy stosownie reagować. Zanim będziemy uciekali się do zmiany prawa, to jest kwestia sankcji zawartych w ustawie. A jeśli to okaże się nieskuteczne, będziemy myśleli o zmianie prawa - komentuje nam poseł PiS Janusz Śniadek (63 l.). - Nie ma nic złego w tym, że Polacy będą mieli możliwość zakupów w niedziele na poczcie. Dobrze, że powalczy ona o klienta, dając mu większy wybór produktów niż do tej pory - mówi nam z kolei ekonomista dr Marek Zuber (46 l.).

Zobacz: Zakaz handlu. Część Biedronek będzie czynna dłużej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE