Putin, parada na Placu Czerwonym

i

Autor: AP Putin, parada na Placu Czerwonym

Wojna na Ukrainie

Alaksandr Łukaszenka w szpitalu! Jaki jest stan dyktatora?

2023-05-14 10:40

Białoruski dyktator jest poważnie chory? Od niemal tygodnia aż huczy od plotek o chorobie Alaksandra Łukaszenki. Podczas parady w Moskwie z okazji Dnia Zwycięstwa dyktator wydawał się ledwo żywy, a teraz pojawiły się informacje, że trafił do szpitala. Są pierwsze konkretne pogłoski na temat tego, co może dolegać Łukaszence. To coś poważnego?

Łukaszenka trafił do szpitala. Narastają plotki o złym stanie zdrowia białoruskiego dyktatora

Od wybuchu wojny na Ukrainie Alaksandr Łukaszenka wygląda coraz gorzej. Jego buńczuczne i agresywne wypowiedzi nie zmieniają faktu, że białoruski dyktator staje się cieniem samego siebie. Plotki głosiły, że żyje w ciągłym strachu przed otruciem, a naciski z Moskwy związane z inwazją to nieustająca bolączka tyrana. Pogłoski o pogarszającym się stanie zdrowia białoruskiego prezydenta nasiliły się po jego wizycie w Moskwie z okazji obchodów Dnia Zwycięstwa. Już nie ulegało wątpliwości, że z Łukaszenką nie jest najlepiej. A teraz niezależni dziennikarze ze wschodu, na przykład Hanna Liubakova czy autorzy Kyiv Independent, podają informacje o tym, że dyktator został przewieziony do szpitala, a konkretnie do Republikańskiego Klinicznego Centrum Naukowo-Klinicznego. Na czas przejazdu prezydenckiej kolumny zamknięto ulice.

Łukaszenka "złapał wirusa"? Jest oficjalne wyjaśnienie stanu dyktatora

Białoruski dyktator podczas parady w Moskwie 9 maja był wyraźnie w kiepskiej formie. Na trybunach miał zbolałą minę i wyglądał bardzo smutno, a jego ręka była zabandażowana. Teraz na Telegramie pojawiają się plotki, że bandaż mógł być umocowaniem cewnika. Kiedy nadszedł moment, w którym tradycyjnie Łukaszenka miał przejść kilkaset metrów od trybuny na Placu Czerwonym do grobu Nieznanego Żołnierza wraz z innymi politykami, on jeden pokonał ten niewielki odcinek samochodem. Nie wziął też udziału w śniadaniu na Kremlu. Nexta cytuje białoruskim propagandystów, którzy już zareagowali na doniesienia o słabym stanie dyktatora. Podobno "złapał wirusa", ale "jako że jest mężczyzną", nie odwołał przyjazdu.

Sonda
Czy Łukaszenka zaatakuje Ukrainę?

QUIZ. Krwawi dyktatorzy. Wiesz, w jakim kraju rządzili?

Pytanie 1 z 10
Pol Pot:
Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają