Atak terrorystyczny na luksusowy hotel w Mali. Uwalniają zakładników, którzy zacytują Koran

2015-11-20 12:40 J.M
Atak terrorystyczny w Nairobi
Autor: East News Atak terrorystyczny w centrum handlowym w Nairobi. Napastnicy zabili 39 osób i wzięli zakładników.

W piątek rano w stolicy Mali, Bamako, doszło do ataku terrorystycznego na luksusowy hotel Radisson Blu.Uzbrojeni, muzułmańscy napastnicy przetrzymują około 170 zakładników. Wśród nich są turyści. Jak podają siły zbrojne, terroryści uwalniają tych, którzy umieją zacytować fragment Koranu.

W hotelu trwa strzelanina. Jak podaje TVP Info, uzbrojeni napastnicy wtargnęli na siódme piętro hotelu i otworzyli ogień na korytarzu. Jak informują siły zbrojne, terroryści przetrzymują w hotelu nawet 170 zakładników. Wśród nich są turyści. Jak podaje Daily Mirror, nie żyje co najmniej 5 osób. Jedne źródła podają, że napastników jest 2, inne, że 7. Hotel otoczony jest przez siły bezpieczeństwa. Według obecnego na miejscu reportera AFP, na miejscu słychać odgłosy strzałów z broni automatycznej. Jak podaje TVN24, napastnicy uwalniają zakładników, którzy potrafili zacytować fragment Koranu - świętej księgi muzułmanów.

Hotel Radisson Blu reklamowany był jako najbezpieczniejszy w Mali. Zazwyczaj gośćmi hotelu są dyplomaci, zagraniczni turyści i pracownicy linii lotniczych Air France.

Na północy Mali od dawna odnotowuje się wysoką aktywność dżihadystów. To obszary działania także Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu - filii organizacji w Afryce Północnej.

Zobacz też: Bomba w polskim samolocie lecącym do Egiptu?! Konsul zabrał głos