Biden "usunął" kobiecy sport? Pierwsza decyzja nowego prezydenta USA szokuje

2021-01-23 12:00 dnr
Biden oficjalnie wybrany prezydentem
Autor: AP Biden oficjalnie wybrany prezydentem

Jedną z pierwszych decyzji Joe Bidena jako urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych było wprowadzenie dyrektywy rozszerzającej prawa uczniów transpłciowych. Dzięki niej, każda publiczna szkoła średnia musi pozwolić biologicznym mężczyznom określającym się jako kobiety, na uczestniczenie w zawodach dla dziewczyn. - Właśnie pojawił się nowy szklany sufit - komentuje dziennikarka The Wall Street Journal Abigail Shrier.

Dzieci powinny móc uczyć się bez lęku o to, czy będą mogły wejść do szatni, łazienki czy wziąć udział w zawodach sportowych (...). Wszyscy otrzymają jednakową opiekę, jaką zagwarantuje im prawo - bez względu na ich tożsamość płciową czy orientację seksualną- wyczytamy w dyrektywie podpisanej przez 46. prezydenta USA, która ma na celu "zapobieganie i zwalczanie dyskryminacji na tle orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej". Dla działaczy społeczności LGBTQ tak jasna deklaracja łączy się z wielką ulgą po czterech latach rządów Donalda Trumpa, który wielokrotnie próbował demontować prawną ochronę osób nieheteronormatywnych. - Działania prezydenta Bidena stawiające jako priorytet przeciwdziałanie dyskryminacji i ułatwianie zbierania danych na temat przemocy wobec osób LBTQ, to prawdziwy powiew nadziei - mówi Sam Brinton z organizacji The Trevor Project, zajmującej się pomocą dla transseksualnej młodzieży.

Niestety, w rozległej antydyskryminacyjnej dyrektywie znalazły się punkty, które uznaje się za... dyskryminacyjne! Chodzi tu przede wszystkim o zapis nakazujący szkołom zapewnienie dzieciom uczestnictwa w zawodach zgodnie z płcią, z którą się utożsamiają. - To smutny dzień dla sportu kobiecego - pisze Erielle Davidson, analityczka polityczna z Jewish Institute for National Security of America. - Kobietom każe się konkurować z biologicznymi mężczyznami, narażając je przy tym na ryzyko kontuzji i utraty tytułu. (...) To destrukcyjne i niecne posunięcie - komentuje publicystka na Twitterze. 

W krytycyzmie pomysłu jeszcze dalej posuwa się dziennikarka The Wall Street Journal Abigail Shrier, której zdaniem, oznacza to de facto koniec "kobiecych sportów". - Nad głowami dziewczynek właśnie wyrósł nowy szklany sufitkonkluduje swą analizę dziennikarka. 

ZOBACZ TEŻ:

Niepokojące wieści o Adamie Małyszu i żonie. Wszystko szło pięknie, aż stało się to. Dotknęło ich bardzo mocno

Kasia Tusk szokuje! "Zawsze chciałam to zrobić"

Justyna ŻYŁA znowu OSKARŻYŁA Piotra Żyłę o NAJPASKUDNIEJSZE rzeczy. Konkretne zarzuty. Nie do wiary!

Dr Tomasz Płudowski: Biden będzie przyjacielem Polski [Super Raport]
Najnowsze