Burgery i frytki z McDonald's ZA DARMO! Tylko jeden warunek

2021-08-02 12:38

Chcesz najeść się w McDonald's za darmo? Oto kolejna akcja promująca szczepienia na koronawirusa! Dopiero co pisaliśmy o tym, co wymyślają władze Włoch oraz włoscy pracodawcy, byle tylko po dobroci zachęcić obywateli do przyjmowania preparatu przeciwko Covid-19. Teraz w Stanach Zjednoczonych powstała jeszcze jedna inicjatywa. Czy darmowe hamburgery skuszą nie zaszczepionych?

Co zrobić, żeby jak najwięcej ludzi zaszczepiło się na koronawirusa? Coraz więcej państw świata zastanawia się zarówno nad kijem, jak i nad marchewką. Francuzi coraz głośniej mówią o obowiązku szczepień dla wszystkich, na Filipinach prezydent nawet straszy zakazem wychodzenia z domów dla tych, którzy nie przyjmą szczepionki. Ale są i pomysły na to, jak zachęcić ludzi do szczepień po dobroci. We Włoszech władze lokalne i pracodawcy rozdają darmowe karnety na basen czy do siłowni, a nawet sos pomidorowy dla zaszczepionych. Teraz w Stanach Zjednoczonych powstała jeszcze jedna inicjatywa. W porozumienia z Departamentem Zdrowia punkty bezpłatnych szczepień na koronawirusa powstają w restauracjach McDonald's w Kalifornii, a nagrodą dla przykładnych obywateli mają być darmowe pozycje z menu - jedna na każdego zaszczepionego.

NIE PRZEGAP: Sos pomidorowy, 400 złotych i basen za darmo! Trzeba zrobić jedną rzecz

"Szczepienie jest podstawą, aby zakończyć pandemię. Jest bezpieczne, bezpłatne i ratuje życie" - czytamy na oficjalnym profilu Facebookowym McDonald's w Kalifornii. Akcja szczepień została zorganizowana w ponad 70 restauracjach w całym stanie Kalifornii. Jak na razie w Stanach Zjednoczonych zaszczepiono połowę populacji. W Polsce odsetek ten wynosi nieco ponad 41 proc., we Włoszech - 60 proc.

NIE PRZEGAP: Skandal w rodzinie królewskiej! Mąż zdradzał księżniczkę z modelkami?!

QUIZ. Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? NOWY test tylko dla ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się syn Meghan Markle i księcia Harry'ego?
Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany