Sos pomidorowy, 400 złotych i basen za darmo! Trzeba zrobić jedną rzecz

2021-08-02 8:15

Czy marzy ci się bezpłatny wstęp na baseny i do siłowni, do parków rozrywki czy na imprezy sportowe? Władze wprowadziły zaskakujący program, dzięki któremu takie marzenia mogą stać się rzeczywistością. Do tego rozdają za darmo... sos pomidorowy! Jednak by dobrać się do tych gratisów, musisz zrobić jedną zaskakującą rzecz. Chodzi o koronawirusa!

Bezpłatny wstęp na baseny i do siłowni, na płatne eleganckie plaże, do parków rozrywki czy na imprezy sportowe, a do tego darmowy sos pomidorowy do spaghetti! Władze lokalne we Włoszech rozdają za darmo wszelakie dobra. O co chodzi? O szczepienia na koronawirusa. Lokalni włodarze oraz pracodawcy prześcigają się w pomysłach na to, jak skusić większą liczbę obywateli do tego, by zaszczepili się przeciwko Covid-19. Pomysły te podsumowuje dziennik "Corriere della Sera". Najbardziej oryginalny jest chyba pomysł związku rolników Coldiretti w Alcara Li Fusi na Sycylii, który rozdaje lokalny sos pomidorowy wszystkim tym, którzy przyjmą szczepionkę na koronawirusa. Z kolei szefostwo firmy spod Pesaro rozdają zaszczepionym pracownikom po 50 euro czyli ponad 200 złotych.

NIE PRZEGAP: Skandal w rodzinie królewskiej! Mąż zdradzał księżniczkę z modelkami?!

NIE PRZEGAP: Znany kardynał napastował 16-latka?! Mówił, że to sakrament

Jeszcze inni pracodawcy, właściciele sieci salonów fryzjerskich, rozdają po 100 euro (ponad 400 złotych) zaszczepionym pracownikom i oferują im jeden dzień wolny od pracy. Są też bonusy dla lekarzy pierwszego kontaktu, którzy mają zachęcać swoich pacjentów do szczepieni. Ci, u których 90 proc. podpiecznych zostanie zaszczepionych przeciwko Covid-19, dostaną nagrody finansowe. Od 6 sierpnia we Włoszech do restauracji, teatrów, na basen, do parków rozrywki czy na imprezy sportowe wejdą tylko zaszczepieni lob osoby, które okażą wynik negatywny testu na Covid-19. Jak na razie zaszczepiło się 60 proc. Włochów.

NIE PRZEGAP: Niezaszczepieni nie będą mogli wychodzić z domu? Jest mowa o więzieniu

NIE PRZEGAP: Szokująca kreskówka o rodzinie królewskiej! Nie darowali nawet królowej

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE