Wiaczesław Wołodin

i

Autor: Shutterstock, AP Wiaczesław Wołodin

Wojna na Ukrainie

Człowiek Putina grozi Zachodowi za zbrojenie Ukrainy. "Odwet potężniejszą bronią"

2023-01-24 7:40

Kolejne atomowe groźby Rosji? Przewodniczący Dumy stwierdził, że dozbrajanie Ukrainy przez kraje Zachodu poskutkuje "globalną katastrofą" i odwetem Rosji za pomocą "potężniejszej broni". Wiaczesław Wołodin jest jednak znany z tego typu pogróżek. Wcześniej groził bojem o... Alaskę.

Przewodniczący Dumy grozi zachodnim obrońcom Ukrainy. "Odwet z użyciem potężniejszej broni" 

Od wybuchu wojny na Ukrainie kraje Zachodu dozbrajają Ukrainę. Robią tak mimo gróźb, które jeszcze 24 lutego wypowiedział w swoim sławnym już przemówieniu Władimir Putin. "Do tych, którzy rozważaliby interwencję z zewnątrz - jeśli to zrobią, spotkają was konsekwencje gorsze niż cokolwiek w waszej historii" - mówił rosyjski dyktator. Dostawy broni płyną szerokim strumieniem i jak dotychczas wojna światowa nie wybuchła. Ale są tacy, którzy do niej wzywają. Jeden z najważniejszych rosyjskich polityków Wiaczesław Wołodin stwierdził, że dozbrajanie Ukrainy przez jej zachodnich sprzymierzeńców poskutkuje "globalną katastrofą, która zniszczy ich kraje" i odwetem Rosji za pomocą "potężniejszej broni". "Gdyby Waszyngton i NATO dostarczyły broń, która zostałaby wykorzystana do atakowania pokojowych miast i podejmowania prób zajęcia naszego terytorium, tak jak grożą, wywołałoby to odwet z użyciem potężniejszej broni" - stwierdził przewodniczący Dumy.

Wiaczesław Wołodin już wcześniej wygrażał Zachodowi. Mówił, że Rosja może upomnieć się o Alaskę

Wiaczesław Wołodin znany jest ze swoich skrajnych poglądów i wyjątkowo dziwnych wypowiedzi. Może pod tym względem konkurować z samym Dmitrijem Miedwiediewem, który groził końcem świata. Latem groził Stanom Zjednoczonym upomnieniem się o Alaskę. "Ameryka powinna zawsze pamiętać o Alasce. Zanim przejmą nasze zasoby za granicą, muszą pamiętać, że my również mamy coś do wzięcia z powrotem" - powiedział przewodniczący rosyjskiej Dumy. Jak dodał Wiaczesław Wołodin, Alaska to "ziemia należąca historycznie do Rosji". Niedawno wzywał do zabierania majątków tym Rosjanom, którzy odważą się mieć jakiekolwiek wątpliwości w sprawie wojny na Ukrainie.

Sonda
Czy Rosja zaatakuje także inne kraje?

QUIZ. Wiedza ogólna. Poniżej 6/10 zacznij się dokształcać

Pytanie 1 z 10
Kto jest autorem noweli "Nasza szkapa"?
Raport Walczaka - Patrycja TEPPER [23.01.2023]