Dobre bo polskie – Na kłopoty z psem Monika

2012-08-13 23:39

Psia akademia Smart K9 zamieni twojego nieposłusznego czworonnoga w idealnego pupila

Jeżeli masz problemy ze swoim psem – nie słucha się, ciągnie na smyczy i nie chce się niczego nauczyć – to koniecznie musisz zaprowadzić go do Smart K9. Właścicielka tej psiej akademii – Monika Wawrzyniak (22 l.) – wyszkoli twojego pupila i nauczy go dobrych manier. Najlepszym dowodem, że zna się na rzeczy są jej dwa psiaki: Ares (owczarek belgijski malinois) oraz Max (cocker spaniel), które mogą robić za wzór mądrości i posłuszeństwa.

– Większość kłopotów z psem powstaje za sprawą jego właściciela. Tresura polega na zmianie stylu życia z psem, aby poczuł się bezpiecznie jako członek naszej rodziny. Wychowam każdego psa, bez względu na jego wiek i rasę. Z pomocą odpowiedniej tresury niemal wszystkie problemy wychowawcze, które mamy z pieskiem, są do pokonania – mówi właścicielka psiej akademii.

Monika, choć kocha psy, wykształciła się w innej branży – ukończyła DePaul University na kierunkach marketing i management. – Po skończonych studiach chciałam mieć swój biznes. A że od dziecka zajmowałam się tresurą psów i ten temat zawsze był bliski memu sercu, zdecydowałam się pomagać ludziom w wychowaniu ich psiaków. W ten sposób łączę swą pasję z zawodem – mówi.

Klientela Moniki jest bardzo zróżnicowana. – Przychodzą osoby starsze, młodsze. Niektórzy mają jakieś pojęcie o tresurze, inni zupełnie nic o niej nie wiedzą – mówi Monika.

– Przychodzą do mnie często tacy właściciele, którzy uważają, że psiaki mają taki sam system myślenia jak ludzie i traktują ich jak ludzi. Na przykład kiedy się boją, to je przytulają, głaszczą. Jak chcą uciekać, to na siłę trzymają. Pozwalają im spać w łóżkach. To duży błąd. Takie zachowania powodują, że psy zaczynają dyktować nam  warunki współżycia. Jednocześnie nie czują się bezpiecznie, ponieważ nie mają w nas silnego przywódcy domowej gromady. W psim świecie, jeżeli nie ma przywódcy, pies zaczyna czuć potrzebę, by nim zostać. Gdy pies czuje się przywódcą, to zaczyna ciągnąć smycz na spacerze, atakuje inne psy, skacze witając gości i nie przychodzi kiedy go wołamy. Pies nam nie ufa i zaczyna się czuć odpowiedzialny za swoje życie – mówi właścicielka Smart K9.

Psy w szkole Moniki uczą się podstawowych komend, takich jak: siad, noga, leżeć, zostań, itp.

Prywatne lekcje dla czworonoga trwają około godziny, a liczba lekcji zależy już od potrzeb właściciela i psa. Monika oferuje swym klientom pakiet 2-tygodniowych szkoleń. W tym czasie pies zostaje z nią i uczy się wszystkich komend. Dalsze lekcje są już wliczone w cenę.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze