Donald Trump nadal wierzy że WYGRAŁ wybory. "Zostaliśmy obrabowani"

2021-02-22 13:55 zw
Trump uniewinniony
Autor: AP Trump uniewinniony

Donald Trump (75 l.) wciąż wierzy, że wybory prezydenckie w Stanach Zjednocznych zostały sfałszowane! Chociaż od miesiąca nie mieszka już w Białym Domu, podtrzymuje swoje nie poparte żadnymi argumentami twierdzenia. W najnowszych wywiadach telewizyjnych Trump powtórzył te same oskarżenia co zwykle. Niczego się nie nauczył po krwawej jatce na Kapitolu, do której doszło po jego wezwaniach do ruszenia na Kongres z powodu "ukradzionych wyborów"?

Od zaprzysiężenia Joe Bidena (78 l.) na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych minął już miesiąc. Donald Trump (74 l.) nie uczestniczył w uroczystościach i jeszcze tego samego dnia odleciał z Melanią Trump (51 l.) do swojego kurortu Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie całymi dniami oddawał się swojej ulubionej rozrywce, czyli grze w golfa. Doniesienia mówiły, że wyluzował się i zrelaksował, spędza czas z rodziną i planuje założenie nowego medium społecznościowego. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie pogodził się wcale z przegraną. Co więcej, najwyraźniej niczego nie nauczyły go tragiczne wydarzenia na Kapitolu. Trump wciąż powtarza, że wybory zostały sfałszowane i tak naprawdę to on je wygrał!

NIE PRZEGAP: ATAK na Amerykanów! Spadły rakiety, ranni cywile. Stoi za tym Iran?

Były prezydent USA udzielił ostatnio kilku wywiadów telewizyjnych, pierwszych od zakończenia kadencji. W każdym z nich powtarzał z uporem maniaka swoje niczym nie poparte tezy o sfałszowaniu wyborów. Dziennikarze Fox News Channel, Newsmax i One America News Network nie reagowali na jego twierdzenia. "Wybory zostały ukradzione, o ile mi wiadomo. To, co się stało jest hańbą. Zostaliśmy obrabowani" - mówił do korespondentki OANN w Białym Domu Jenn Pellegrino. "Z tego co wiem wygraliśmy wybory" - mówił do Grega Kelly w Newsmax. "Gdyby chodziło o kandydata demokratów, mielibyśmy teraz wszędzie zamieszki" - dolewał oliwy do ognia w rozmowie z Harrisem Faulknerem i Billem Hemmerem w Fox News Channel. W styczniu rozjuszony tłum wzywany przez Trumpa do marszu na Kapitol wtargnął do gmachu, doszło do zamieszek i bitwy z policją, zginęło pięć osób, w tym jeden funkcjonariusz.

NIE PRZEGAP: Kuzyn brytyjskiej księżnej będzie BEATYFIKOWANY! Wielka radość w rodzinie królewskiej

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem
Najnowsze