Bruce Willis

i

Autor: East News Bruce Willis

Tragiczne informacje

Dramat Bruce'a Willisa! Sławny aktor cierpi na straszną chorobę

2023-02-17 8:20

Bruce Willis (67 l.) zmaga się ze straszną chorobą! Rodzina gwiazdora potwierdza krążące od ponad roku plotki - aktor cierpi na demencję. Lekarze postawili właśnie ostateczną diagnozę. "Odkąd wiosną 2022 roku ogłosiliśmy diagnozę afazji u Bruce'a, jego stan się pogorszył" - piszą córki, była i obecna żona Bruce'a Willisa w oficjalnym oświadczeniu.

Bruce Willis cierpi na odmianę demencji. Jest oficjalne oświadczenie rodziny sławnego aktora

Bruce Willis (67 l.) to jeden z najsławniejszych aktorów świata, znany z takich kinowych hitów wszech czasów, jak "Szklana Pułapka" czy "Pulp Fiction". Przez lata wydawał się okazem zdrowia. Niestety, mniej więcej półtora roku temu zaczęły pojawiać się plotki o kłopotach zdrowotnych Bruce'a Willisa. Wiosną 2022 roku problemy z mową, które zaczął mieć aktor, rozpoczęły falę spekulacji o schorzeniach neurologicznych. Potwierdziła to diagnoza - Bruce Willis cierpi na afazję, zanik mowy. Czym jest to spowodowane? Teraz rodzina gwiazdora potwierdza krążące od ponad roku plotki - aktor cierpi na demencję. Lekarze postawili właśnie ostateczną diagnozę. "Odkąd wiosną 2022 roku ogłosiliśmy diagnozę afazji u Bruce'a, jego stan się pogorszył" - piszą córki, była i obecna żona Bruce'a Willisa w oficjalnym oświadczeniu.

"Od czasu ogłoszenia diagnozy afazji Bruce'a wiosną 2022 roku, stan Bruce'a się pogarszał"

"Od czasu ogłoszenia diagnozy afazji Bruce'a wiosną 2022 roku, stan Bruce'a się pogarszał i obecnie mamy bardziej szczegółową diagnozę: otępienie czołowo-skroniowe (znane jako FTD). Niestety, wyzwania związane z komunikacją są tylko jednym z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. (...) Obecnie nie ma żadnych metod leczenia tej choroby, to rzeczywistość, która mamy nadzieję, że może się zmienić w nadchodzących latach. (...) FTD to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało i może dotknąć każdego. W przypadku osób poniżej 60 roku życia FTD jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ postawienie diagnozy może zająć lata, FTD jest prawdopodobnie znacznie bardziej rozpowszechniona, niż nam się wydaje" - piszą córki, aktualna żona aktora, czyli Emma Heming oraz była, czyli Demi Moore.

Bruce Willis. W jakich filmach zagrał?

Bruce Willis zyskał sławę grając prywatnego detektywa w serialu "Na wariackich papierach" (1985-1989), a takżem w filmie "Szklana pułapka" (1988). Znane są również jego role w takich filmach, jak sequele "szklanej Pułapki", "Pulp Fiction", "12 małp", "Piąty element", "Armageddon", "Szósty zmysł, "Sin City: Miasto grzechu".

Sonda
Lubisz Bruce'a Willisa?

QUIZ. Jak dobrze znasz teksty starych polskich piosenek? Mniej niż 8/10 to wstyd!

Pytanie 1 z 11
Dokończ tekst piosenki. "Prawie do nieba wzięłaś mnie, a wtedy padał..."
Poradnik Zdrowie: demencja

Jak radzą sobie opiekunowie bliskich z demencją? Gdzie mogą szukać pomocy?

Posłuchaj rozmowy o problemie, z którym zmaga się coraz więcej Polaków.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany