Miał być, a go nie było! Duda nie pojawił się w programie. Co się stało?!

2021-09-25 7:43
Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski

Podczas wizyty Andrzeja Dudy w USA, prezydencki minister Jakub Kumoch zapowiedział jego udział w programie popularnego politycznego skandalisty. Chodziło o program Tuckera Carlsona na antenie Fox News. Osoby, które w piątek włączyły stację nie zobaczyły jednak polskiego prezydenta.

Podczas ostatniego dnia wizyty w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda miał udzielić szeregu wywiadów. Prezydencki minister Jakub Kumoch zapowiadał m. in. wywiad dla Tuckera Carlsona. To popularny polityczny skandalista, którego program znany jest z prezentowania kontrowersyjnych opinii i teorii spiskowych. Carlson bywa m.in. oskarżany o rasizm.

Osoby, które włączyły w piątek Fox News, mogły posłuchać w programie Carlsona o tym, że niezaszczepione przeciw koronawirosowi osoby nie... zagrażają społeczeństwu a światem rządzi George Soros. Andrzej Duda jednak w programie się nie pojawił. Dlaczego nie przeprowadzono zapowiedzianej rozmowy? Jeszcze nie poinformowano.

W piątek wieczorem Duda zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych. Udzielił za granicą m.in. wywiadu dla TVN 24, w którym zachęcał do szczepienia.

- Zachęcam do tego, aby się szczepić, bo to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo tego, że nic złego nam się nie stanie, nawet jeśli zachorujemy, jeżeli zetkniemy się z osobą, która jest nosicielem koronawirusa czy jest chora - mówił.

W wywiadzie dla TVP przeprowadzonym tego samego dnia prezydent został zapytany o reformę sądownictwa. Na uwagę prowadzącego, że praktycznie każda próba reformy wymiaru sprawiedliwości spotyka się z atakiem ze strony niektórych instytucji europejskich, prezydent odpowiedział, że jest to walka interesów pomiędzy krajami.

Prezydent Andrzej Duda na Rynku Głównym w Krakowie
Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Andrzeja Dudy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE