Dzieci zabiły nauczycielkę, bo postawiła złą ocenę. To obniżało mi średnią

i

Autor: AP/Zach Boyden-Holmes Dzieci zabiły nauczycielkę, bo postawiła złą ocenę. "To obniżało mi średnią"

Dzieci mordercami

Dzieci zabiły nauczycielkę, bo postawiła złą ocenę. "To obniżało mi średnią"

2022-11-03 11:40

Nowe fakty w sprawie głośnego procesu, jaki toczy się przed sądem w Iowa! Na ławie oskarżonych zasiada dwóch 17-letnich dziś chłopców, którzy rok temu, według aktu oskarżenia, zabili kijem baseballowym swoją nauczycielkę hiszpańskiego. Po raz pierwszy ujawniono motyw zbrodni. Okazało się, że powodem brutalnego mordu były zła ocena i obniżona średnia.

Dwóch chłopców zakatowało swoją nauczycielkę kijem baseballowym. Bo postawiła złą ocenę i obniżyła średnią

Przemoc wobec nauczycieli w szkole może doprowadzić do prawdziwej tragedii, a niektórzy nastolatkowie nie potrafią odróżnić gry komputerowej od rzeczywistości i traktują zabójstwo szokująco lekko. Nie sposób uwolnić się od takich refleksji, kiedy czyta się o jednym z najgłośniejszych obecnie procesów w Stanach Zjednoczonych. Na ławie oskarżonych w stanie Iowa zasiada dwóch 17-letnich dziś chłopców, którzy rok temu, jako 16-latkowie, według aktu oskarżenia zabili kijem baseballowym swoją nauczycielkę hiszpańskiego. Nohema Graber (+66 l.) zaginęła 2 listopada 2021 roku. Nie wróciła z przechadzki po parku Chautauqua City Park w Fairfield. Wkrótce znaleziono jej zmasakrowane ciało. Zginęła od wielu ciosów tępym narzędziem w głowę. Niebawem aresztowano podejrzanych o dokonanie zbrodni. Okazało się, że to dwóch 16-letnich uczniów Nohemy Graber z Fairfield Community School.

Nastolatkowie odpowiedzą za zabójstwo nauczycielki jak dorośli. Chwalili się zbrodnią w mediach społecznościowych, nie okazują skruchy

Willard Noble Chaiden Miller i Jeremy Everett Goodale zostali aresztowani i sąd zdecydował o tym, że będą sądzeni jak dorośli. Na sali sądowej wyszło na jaw, że nastolatków rozzłościła zła ocena, którą nauczycielka postawiła Millerowi. Chłopak był zirytowany tym, że stopień z hiszpańskiego obniża mu średnią. Wspólnie i w porozumieniu koledzy śledzili kobietę, a gdy weszła do parku, zaatakowali. Potem chwalili się swoim czynem na Snapchacie i Facebooku, jakby zupełnie nie rozumiejąc, co się stało. Podczas procesu chłopcy nie okazują skruchy, mają bezmyślne twarze i zachowują całkowity spokój.

Sonda
Czy zetknąłeś się z dręczeniem nauczycieli przez uczniów?

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Pikieta nauczycieli przed kuratorium oświaty w Bydgoszczy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki