Oszustwo na Marię Duval

i

Autor: Archiwum prywatne, Wikimedia CC Oszustwo na "Marię Duval"

Naciągacz aresztowany

Facet udawał wróżkę i zarobił miliony! Rozsyłał listy emerytom

2023-06-22 9:20

Mężczyzna udawał wróżkę i obiecywał szczęście! Oczywiście nie za darmo. Patrice Runner (57 l.) przez dwadzieścia lat rozsyłał emerytom, osobom chorym i będącym w finansowych tarapatach odręcznie pisane listy, w których za niewygórowaną kwotę oferował życiową sielankę. Zarobił 175 milionów dolarów.

Facet rozsyłał listy, podszywając się pod wróżkę. Obiecywał szczęście i zarobił 175 milionów dolarów

"Jedyne, co musisz zrobić, by zobaczyć, jak Twoje życie się zmienia, to chwycić wyciągniętą w Twoim kierunku przyjacielską dłoń". Odręcznie pisane listy pełne tego rodzaju zdań otrzymały setki tysięcy emerytów w całych Stanach Zjednoczonych. W listach były ich imiona, nazwiska i adresy, czasem też inne osobiste informacje. Wyglądało na to, że ktoś wiedział o adresacie wiele. Tylko skąd? Wszystko wyjaśniał podpis pod listem - Maria Duval to sławna wróżka pochodząca z Włoch. Byli tacy, którzy wyrzucali listy do kosza, inni zapewne śmiali się z nich w gronie przyjaciół. Ale byli też tacy, którzy uwierzyli i spełnili przedstawione w listach żądania. A dotyczyły one rzecz jasna pieniędzy. "Maria Duval" kazała wpłacić 37 dolarów w zamian za przemianę życiową, a 50 dolarów za przyjacielską dłoń. Ten, kto wpłacił pieniądze, dostawał kolejne wróżbiarskie faktury. Zawsze okazywało się, że szczęście jest tuż-tuż, o kolejnych kilkadziesiąt czy sto dolarów dalej.

Kanadyjczyk udawał Marię Duval. Działa przez 20 lat, grozi mu 280 lat więzienia

Niektórzy wydali na obietnice "Marii Duval" tysiące dolarów, a szczęście nie nadchodziło! Nie dziwota więc, że wróżbitką w końcu zainteresowali się policjanci. Co się okazało? Maria Duval, realnie istniejąca wróżka zmarła w 2022 roku, nie miała z oszustwem nic wspólnego. Jej imię i nazwisko wykorzystał niejaki Patrice Runner (57 l.) z Kanady. Mężczyzna założył całe przedsiębiorstwo, które zajmowało się naciąganiem emerytów i zarobił na listach 175 milionów dolarów, rozsyłając je od 1994 do 2014 roku! Dane personalne ofiar po prostu kupował. Śledztwo zostało zakończone i niebawem naciągacz usłyszy wyrok. Tydzień temu został uznany winnym zarzucanych mu oszustw. Grozi mu nawet 280 lat więzienia.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś u wróżki?

QUIZ Co wiesz o końcu świata?

Pytanie 1 z 10
Jeden z najpopularniejszych końców świata będący nawet motywem filmu, miał się odbyć:
Wróżbita Maciej dokonał coming out-u
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany