Crystal Paula Gonzalez-Landas

i

Autor: FACEBOOK Crystal Paula Gonzalez-Landas

Tragedia na wycieczce

Filmowała telefonem wspinaczkę, runęła w przepaść! Wideo pokazuje ostatnie chwile

2023-01-13 13:30

Tragedia na stokach popularnego wśród turystów szczytu! 56-letnia turystka zginęła, ześlizgując się z góry i spadając ponad dwieście metrów w dół. Wcześniej filmowała swoje przygody telefonem. Niestety, po chwili Crystal Paula Gonzalez-Landas (+54 l.) już nie żyła. Jej ostatnie wspinaczki zostały uwieczniona na filmie.

Filmowała wspinaczkę w górach Kalifornii, runęła w przepaść! Ostatnia wycieczka 56-latki uwieczniona na wideo

Była wesołą, odważną kobietą, która uwielbiała się wspinać. Crystal Paula Gonzalez-Landas (+54 l.) ze Stanów Zjednoczonych każdą wolną chwilę przeznaczała na aktywność fizyczną. Matka czwórki dzieci uwielbiała tańczyć i się wspinać. Jak dziś wspominają w mediach, w tym w "New York Post" znajomi kobiety, Crystal Paula nie stroniła od ryzykownych górskich szlaków. Uwielbiała fotografować się w górach i filmować swoje przygody telefonem. Niestety, tego feralnego dnia jej kolejna wyprawa zakończyła się tragicznie. Crystal Paula Gonzalez-Landas wybrała się na pokryty śniegiem Mount Baldy w górach San Gabriel, w hrabstwie San Bernardino w południowej Kalifornii. "Tu jest niebezpiecznie, uważajcie!" - mówiła na nagranym po zmroku filmie, idąc z czołówką i nagrywając się telefonem.

56-latka poślizgnęła się i runęła w przepaść. Nikt nie był w stanie pomóc kobiecie

W pewnym momencie nagrania kobieta nawet lekko się ślizga... Niestety, to było jej ostatnie nagranie z wycieczki. W pewnym momencie Crystal Paula straciła równowagę i ześlizgnęła się z mocno oblodzonego zbocza Mount Baldy. Kobieta runęła w ponad dwustumetrową przepaść. Świadkowie tragicznego wypadku próbowali jej pomóc, jednak bezskutecznie. Kobieta zginęła, jej ciało zabrali z gór ratownicy.

Sonda
Wolisz jeździć w góry czy nad morze?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wiesz gdzie leżą góry, rzeki, jeziora? Tylko dla mistrzów

Pytanie 1 z 15
Śnieżne Kotły to szczyt w…
GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki