Izrael zwiększa produkcję marihuany w celach leczniczych

2011-07-30 19:05

Izrael chce zwiększyć produkcję marihuany, używanej przez chorych na zlecenie lekarza. To dlatego, że jej sprowadzanie spoza Izraela jest zbyt drogie.

W Izraelu, jak podaje potral TVN.24,  z leczniczych właściwości konopii indyjskich korzysta  coraz więcej chorych. Obecnie jest ich 6 tysięcy, ale za kilka lat może ich być już 40 tyięcy!

Zawarte w marihuanie kannabinoidy uśmierzają ból i przynoszą ulgę. Marihuanę dostarczają autoryzowane przez rząd plantacje.

Zdaniem resortu zdrowia, rezultaty kuracji są znakomite. Na upowszechnienie "medycznej marihuany" naciska Izraelskie Stowarzyszenie Farmaceutów. Izraelscy farmaceuci chcą, by specyfik był dostępny w aptekach na receptę. Obecnie zgody na jej używanie musi wyrazić psychiatra rządowego Centrum Zdrowia Psychicznego Abarbanel w Bat Jam pod Tel Awiwem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE