Kapsuła Dragon wylądowała na Ziemi! Astronauci są bezpieczni. NASA i SpaceX świętują [WIDEO]

2020-08-02 22:15 Paweł Tabędzki
Kapsuła Dragon wylądowała na Ziemi! Astronauci są bezpieczni. NASA i SpaceX świętują [WIDEO]
Autor: SpaceX Kapsuła Dragon wylądowała na Ziemi! Astronauci są bezpieczni. NASA i SpaceX świętują [WIDEO]

Kapsuła Dragon znów na Ziemi! W niedzielny wieczór polskiego czasu bezpiecznym lądowaniem zakończyła się misja dwóch amerykańskich astronautów, którzy odwiedzili Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Bob Behnken i Doug Hurley dotarli na naszą planetę, wodując w Zatoce Meksykańskiej, nieopodal wybrzeży Florydy.

Załogowa kapsuła Dragon bezpiecznie wylądowała! Żeby zobrazować skalę tego wydarzenia, warto zaznaczyć, że Amerykanie przeprowadzili tego typu operację po raz pierwszy od ponad czterech dekad.

Przypomnijmy, że w maju kapsuła wykonana przez SpaceX na zlecenie NASA została wyniesiona na orbitę. Po 63 dniach w przestrzeni kosmicznej, astronauci opuścili ISS. W niedzielę (2 sierpnia) przed 21:00 polskiego czasu Bob Behnken i Doug Hurley wylądowali w Zatoce Meksykańskiej. Obaj czują się dobrze, o czym zapewniła NASA. Ostatnie podobne wodowanie agencja ta przeprowadziła 45 lat temu.

Cała procedura startu i lądowania kapsuły została maksymalnie zautomatyzowana. Misję już uznano za olbrzymi sukces. Na jej pełne podsumowanie czas jednak dopiero przyjdzie.

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze