Marta Fascina

i

Autor: AP Marta Fascina

Dostała 36 proc. głosów

Kochanka Berlusconiego wygrała wybory w mieście, w którym nigdy się nie pokazała. "Czy to normalne?"

2022-09-26 15:26

32-letnia Marta Fascina, narzeczona starszego od niej o 54 lata polityka Silvio Berlusconiego, zdobyła mandat deputowanej startując z listy partii Forza Italia, której jej partner jest liderem. Kandydowała w mieście Marsala na Sycylii. Problem w tym, że nigdy się tam nie pojawiła. Jak to możliwe, że zdobyła 36 procent głosów? "Decyzja, by nie pojechać na Sycylię, została nagrodzona zwycięstwem" - grzmią tamtejsze media.

We Włoszech jest nazywana "Lady B.". Marta Fascina, związana z 86-letnim politykiem, byłym premierem Włoch i miliarderem Silviem Berlusconim, wygrała właśnie wybory w mieście Marsala na Sycylii. 32-latka startując z list partii swojego partnera, zdobyła w niedzielnych (25 września) wyborach 36 procent głosów, pokonując swojego rywala Antonio Ferrante z Partii Demokratycznej i zdobywając mandat deputowanej. I być może nie byłoby to aż tak zaskakujące, gdyby nie fakt, że ani razu w czasie kampanii wyborczej nie pojawiła się w mieście, które ma teraz reprezentować. Włoski dziennik "La Stampa" ostro komentuje ten "sukces". "Decyzja Lady B., by nie pojechać na Sycylię, została nagrodzona jej zwycięstwem" - czytamy.

Wybory we Włoszech. "Wygrywa ten, kto ucieka"

I dalej: "Jego platynowa towarzyszka [Fascina ma jasne blond włosy - przyp., red.] nie wypowiedziała ani jednego słowa podczas kampanii wyborczej i nie pokazała się w Marsali. A koniec końców, w polityce, jak w miłości - zwłaszcza, jeśli ktoś cieszy się nadzwyczajnym odbiciem charyzmy Cavaliere, którego Fascina jest cudownym cieniem - wygrywa ten, kto ucieka" - komentują dziennikarze. Okazuje się jednak, że narzeczona Berlusconiego ma pewien związek z miastem, w którym kandydowała.

CZYTAJ TAKŻE: Putin ogłosił mobilizację i pojechał na wczasy. Wcześniej przyznał sobie PODWYŻKĘ

BĘDĄ przedterminowe WYBORY? Gość: R. Chwedoruk l Raport Złotorowicza

Wybory we Włoszech. Kochanka Berlusconiego wygrała na Sycylii

Urodzona w Kalabrii deputowana wyznała kiedyś, że jako dziecko przyjeżdżała z tatą na Sycylię. "Marta Fascina kandydowała na Sycylii, bo przyjeżdżała tu na wakacje. Czy to jest normalne?" - pyta jej pokonany przeciwnik, Antonio Ferrante.

Silvio Berlusconi - premier od "bunga bunga"

Silvio Berlusconi był trzykrotnie premierem Włoch. Jest politykiem, a także przedsiębiorcą i miliarderem. Przed laty głośno było o jego rzekomych powiązaniach z mafią, a także o aferach obyczajowych, których był bohaterem. Chodzi o imprezy o rozwiązłym charakterze, które odbywały się w jego domu, gdy był premierem, nazywane powszechnie "bunga bunga". 

CZYTAJ TAKŻE: Putin planuje zagładę całej Europy? "Jeśli wybuchnie wojna atomowa, cały świat czeka nuklearna zima"

Sonda
Byłeś kiedyś we Włoszech?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany