Gaby El. Chamma informatyk

i

Autor: ARCHIWUM PRYWATNE Gaby El. Chamma libańczyk pracujacy w Dubaju był wczoraj ostatni dzień w biurze.

Koronawirus na świecie: Dubaj i Bejrut odkażane z dronów

2020-03-27 16:40

− Ludzie ze sobą nie kontaktują się już od tygodnia. Wczoraj byłem ostatni raz w biurze− mówi Gaby El. Chamma (34 l.), menadżer z Dubaju ( Zjednoczone Emiraty Arabskie). − Straż miejska kontroluje nas na ulicach − mówi Jessica (25 l.) z Bejrutu w Libanie.

ALERT DLA MIESZKAŃCÓW DUBAJU

i

Autor: archIWUM PRYWATNE Alert dla mieszkańców Dubaju, aby pozostali w domach.

− Policja w Dubaju ostrzegła wczoraj wszystkich, że poruszanie się w ruchu ulicznym i pieszym będzie kontrolowane- informuje Gaby El. Chamma (34l.), menadżer z Dubaju największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich położonego na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. − W godz. 8 po południu do 6 rano wszyscy mają przebywać w domach. Od wczoraj cały Dubaj jest odkażany z dronów, stąd jest zakaz wychodzenia na ulice. Gaby, który z pochodzenia jest libańczykiem, nie wróci już do kraju.  Koronawirus zaatakował już kraje arabskie. Lotnisko im. Rafika Haririego w Bejrucie ( Liban), które zostało zamknięte 18 marca. Podbne zaostrzenia wprowadza dziś Dubaj. Do Dubaju ludzie z krajów arabskich, Europy przyjeżdżają od lat w celach zarobkowych. −Wszyscy dostosowują się do zalecanych przez policję zaostrzeń, gdyż jest to stan wyższej konieczności-dodaje zmartwiony całą sytuacją Gaby El. Chamma (34 l.), menadżer z Dubaju.

W związku z wystąpieniem przypadków wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa) na terenie Libanu, w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Rafika Haririego w Bejrucie pasażerowie są poddawani kontrolom sanitarno-epidemiologicznym. Zostały anulowane loty z i do: Włoch, Iranu, ZEA, Kuwejtu, Bahrajnu, Kataru i Arabii Saudyjskiej. Mieszkańcy Libanu zostali poddani trzytygodniowej kwarantannie.

− Od dwóch tygodni siedzę w domu − mówi Diala (30 l.) z Tripoli w Libanie, mieście położonym w północnym Libanie, nad Morzem Śródziemnym. − Co tu robić, żeby nie zwariować−uśmiecha się.− Robię sobie domowe spa. Wzmacniam i nakładam przeróżne maseczki na włosy i na twarz. Gotuję i odpoczywam. Jak stwierdza Diala część libańczyków jest świadoma i stosuje się do zaleceń ogłaszanych przez inspekcje sanitarną, czyli od 18 marca siedzą w domach. Tripoli to miasto, w którym żyje bardzo dużo ludzi ubogich, żebrających na ulicy. − Ale w Trypoli o wysokim poziomie ubóstwa nie przestrzegają nowych zasad biedacy i żebracy, starają się pracować, szczególnie ci, którzy utrzymują się z codziennego dochodu−informuje Diala. 

Jumeirah Dubaj

i

Autor: ARCHIWUM PRYWATNE Jumeirah najbardziej ruchliwa ulica w Dubaju jest pusta.
Tripoli w Libanie

i

Autor: archIWUM PRYWATNE Główna ulica w Tripoli w Libanie jest pusta
DUBAJ -ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE KWARANTANNA

i

Autor: archiwum prywatne Dron na ulicy Jumeirah Lakes Towers
Dżumejra to spokojna dzielnica mieszkaniowa z piaszczystymi plażami

i

Autor: archiwum prywatne Dżumejra to spokojna dzielnica mieszkaniowa z piaszczystymi plażami
Opustoszała ulica Szari asz-Szajch Zajid – autostrada w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

i

Autor: archiwum prywatne Opustoszała Szari asz-Szajch Zajid – autostrada w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Od dziś na ulice i drogi w Libanie wyszły  straże miejskie, które rozpoczęło kontrolę ludności, gdyż tylko z ważnych powodów można przemieszczać się. Bejrut został odkażony z drona w nocy. Mieszkańcy Libanu, jak np. w Hamat w północnym Libanie są kontrolowani przez straz miejską poinformowała Jessika S. (25 l.) z Bejrutu. − Niestety rząd zareagował bardzo późno. Najpierw o koronawirusie ostrzegały media. Potem wojnę z  COVID 19 rozpoczęły różne libańskie partie polityczne, a dopiero na końcu zareagował rząd - mówi Jessica. - Libańczycy na początku nie traktowali zagrożenia na poważnie. Spacerowali nad morzem. A służby odkażały Bejrut - dodaje Jessica.

Bejrut - Liban- koronawirus

i

Autor: Jessica S Bejrut jest codziennie odkażany
Liban - Batroun- Koronawirus

i

Autor: ARCHIWUM PRYWATNE Liban - Batroun- Koronawirus. Kraj rozpoczął dziś kontrolę ludności.