Koronawirus. Nowe informacje o wariancie Delta. Nie jest dobrze

2021-06-20 18:03
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Niepokojące informacje pojawiły się na stronach rządowych Wielkiej Brytanii. Z opublikowanych danych wynika to, czego obawiało się wielu epidemiologów i ekspertów m.in. z WHO. Mutacja koronawirusa Delta, tzw. indyjska, będzie zakażać osoby, które przechorowały wariant pierwotny.

Nowe informacje o tzw. indyjskim wariancie koronawirusa, czyli Delta przeanalizował "Defoliator", blog poświęcony nauce i edukacji. - Wyraźnie widać, że się to właśnie tam dzieje i liczba ponownych zachorowań wśród ozdrowieńców (reinfekcji) po prostu staje się faktem: rośnie w postępie wykładniczym. Na wariancie Alfa się to zdarzało, ale nie był to trend tak ostro rosnący, kilkadziesiąt przypadkow co tydzień i nawet w największych momentach wzrostów było to stabilne - czytamy w treści wpisu.

Z danych na stronach rządowych Wielkiej Brytanii widać, że obserwujemy wyraźny, ostry trend wzrostowy. Przechorowanie koronawirusa może nie wystarczyć, aby uchronić tzw. "ozdrowieńców" przed wariantem Delta koronawirusa.

Autor wpisu na blogu "Defoliator" uważa również, że złym pomysłem jest uodpornienie społeczeństwa poprzez przechorowanie koronawirusa. Jak czytamy we wpisie, już rok temu epidemiolodzy sugerowali, że "masowe zarażanie zafunduje nam nowe mutacje, a nie odporność stadną".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Kolejna fala jesienią? Prof. Tomasiewicz: Będą dwa, trzy miesiące spokoju

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze