Koronawirus w domu, w którym mieszka papież. Co z Franciszkiem?

2020-03-26 11:13 PMar
Papież Franciszek zakazuje zmiany płci
Autor: AP Papież Franciszek zakazuje zmiany płci

Włoski dziennik "Il Messaggero" niepokojąco poinformował, że w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek, stwierdzono pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem. Według ustaleń gazety wirusa potwierdzono u współpracownika głowy Kościoła z Sekretariatu Stanu.

"Il Messaggero" twierdzi, że owy pracownik Stolicy Apostolskiej mieszka na stałe w tej właśnie watykańskiej rezydencji. Miał on być już hospitalizowany i, na szczęście, jego życie wydaje się być niezagrożone. Mimo to bardzo niepokojące jest, że mężczyzna przebywał w tym samym miejscu co 83-letni papież Franciszek, który z racji wieku jest znacznie bardziej zarażony na chorobę COVID-19. Nie wiadomo jednak nic o jego stanie zdrowia, ponieważ do tej pory Watykan nie zdecydował się odnieść do tych doniesień. 

To jednak nie pierwszy przypadek koronawirusa w otoczeniu Franciszka. W połowie marca ordynariusz francuskiej diecezji Angers bp Emmanuel Delmas uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Pierwszy symptomy miał już kilka dni wcześniej w Rzymie, gdzie widział się z papieżem. W oficjalnym komunikacie diecezja Angers podała, że stan hierarchy jest dobry i nie budzi niepokoju, a od momentu przyjazdu bp Delmas znajduje się w odizolowaniu.

Najnowsze