Wypadek autokarów w Senegalu

i

Autor: AP Wypadek autokarów w Senegalu

87 osób jest rannych!

Koszmar! Dwa autokary zderzyły się na drodze! 38 osób nie żyje!

2023-01-09 11:59

To jeden z najtragiczniejszych w skutkach wypadków komunikacyjnych w historii Senegalu. Na jednej z tamtejszych dróg (bynajmniej nie słynących ze swojego dobrego stanu technicznego) doszło do koszmarnego wypadku. W wyniku czołowego zderzenia dwóch autobusów 38 osób zginęło, a 87 doznało obrażeń!

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem na drodze nieopodal miejscowości Kaffrine w centralnej części Senegalu. Jak przekazano we wpisie opublikowanym na Twitterze, dwa autobusy - z Tamby i Dakaru zderzyły się ze sobą po pęknięciu jednej z opon. Pułkownik Cheikh Fall z Narodowej Straży Pożarnej Senegalu powiedział: - To był poważny wypadek. Było 125 poszkodowanych, z czego 38 zmarło. Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 1 o godzinie 4.15 czasu lokalnego w niedzielę rano. Wszyscy poszkodowani zostali ewakuowani do szpitali w mieście Kaffrine, położonego niedaleko miejsca wypadku.

Jak poinformowały agencja AFP i portal francuskiej telewizji France 24, wypadki drogowe zdarzają się w krajach afrykańskich bardzo często. Ich głównymi przyczynami są brawura kierowców, a także zły stan techniczny dróg i pojazdów. Wiele osób, które prowadzą samochody, nigdy nie uczęszczało na kurs prawa jazdy, lecz kupiło swoje uprawnienia od skorumpowanych przedstawicieli lokalnych władz.

W galerii poniżej zdjęcia z miejsca tragedii:

Sonda
Czy byłaś/byłeś kiedyś w Afryce?
Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki