Koszmar na farmie. Pies zagryzł 3-letniego Daniela. Słowa rodziny wyciskają łzy

2022-05-18 17:19
Koszmar na farmie. Pies zagryzł 3-letniego Daniela. Słowa rodziny wyciskają łzy
Autor: shutterstock

Straszliwa tragedia w Anglii. Na farmie w mieście Milnrow pod Rochdale 3-letni Daniel Twigg został zaatakowany przez psa. Mimo natychmiastowej pomocy, maluszek zmarł w szpitalu. Słowa rodziny chłopca wyciskają łzy.

Do tragedii doszło w minioną niedzielę, 15 maja, około godz. 13 na farmie w mieście Milnrow pod Rochdale w północnej Anglii. 3-letni Daniel Twigg został znaleziony w ciężkim stanie z poważnymi obrażeniami po ataku dużego psa. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, ale mimo pomocy ratowników medycznych i przewiezienia do szpitala, życia chłopca nie udało się uratować.

ZOBACZ TEŻ: Polski pediatra o piekle w Ukrainie. "Związali lekarza, do ust włożyli mu granat"

Daniel Twigg miał zaledwie 3 lata i kochał zwierzęta
Autor: mipp.police.uk Daniel Twigg miał zaledwie 3 lata i kochał zwierzęta

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie tragedii. Wiadomo, że w chwili ataku, chłopiec przebywał z kilkoma czworonogami. Śmiertelne rany zadał mu pies rasy cane corso, który ostatecznie został uśpiony. Jego właściciel, 48-letni mężczyzna, został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia, zwłaszcza że zaczęli się do nich zgłaszać okoliczni mieszkańcy, którzy również mieli doświadczyć ataków groźnego psa.

Strach na Brochowie. Mieszkańcy boją się agresywnych psów.

Tymczasem rodzina wydała oświadczenia, w którym poprosiła o poszanowanie prywatności. - Daniel był szczęśliwym, miłym i opiekuńczym małym chłopcem, którego kochali wszyscy, którzy go znali – czytamy w oświadczeniu cytowanym przez BBC. - Kochał „Psi Patrol” i zabawy z bratem i siostrą. Uwielbiał też przebywać wśród zwierząt – zwłaszcza swojego kucyka Splasha. Przyniósł nam wiele śmiechu i był radosną postacią. Był odważny, inteligentny i miał wiele wspaniałych cech.

Sonda
Czy kiedykolwiek ugryzł Cię pies?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE