Królowa Elżbieta trafiła do szpitala. Pałac Buckingham o odwołaniu wizyty w Irlandii Północnej

2021-10-22 10:56
Królowa Elżbieta trafiła do szpitala. Pałac Buckingham o odwołaniu wizyty w Irlandii Północnej
Autor: AP Królowa Elżbieta trafiła do szpitala. Monarchini spędziła noc ze srody na czwartek w Szpitalu im. Króla Edwarda VII w Londynie

Królowa Elżbieta trafiła do szpitala. We wtorek wieczorem monarchini pojawiła się na przyjęciu na zamku w Windsorze z okazji globalnego szczytu inwestycyjnego w Londynie, po czym odwołała swoją wizytę w Irlandii Północnej. Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta trafiła do szpitala na zalecenie swoich lekarzy, gdzie przeszła wstępne badania.

Królowa Elżbieta trafiła do szpitala. Pałac Buckingham o odwołaniu wizyty w Irlandii Północnej

Królowa Elżbieta trafiła do szpitala - informuje Buckingham Palace. We wtorek wieczorem monarchini pojawiła się jeszcze na przyjęciu na zamku w Windsorze z okazji globalnego szczytu inwestycyjnego w Londynie, ale jej lekarze zalecili jej odwołanie wizyty w Irlandii Północnej, o czym donosi PAP. Królowa Elżbieta trafiła do szpitala w środę, gdzie spędziła całą noc, by wrócić na zamek w Windsorze już w czwartek w porze lunchu - "The Sun" informuje, że przebywała w Szpitalu im. Króla Edwarda VII w centralnym Londynie, żeby nie podróżować tego samego dnia do Windsoru. Tymczasem Pałac Buckingam wyjaśnił w specjalnym oświadczeniu, że królowa Elżbieta trafiła do placówki na wstępne badania i pozostaje w dobrym zdrowiu - lekarze zalecili jej kilkudniowy odpoczynek, na co miała się jednak niechętnie zgodzić. 95-letnia królowa Elżbieta ostatni raz przebywała w szpitalu w 2013 r., gdzie również spędziła tylko jedną noc. 6 lutego 2022 r. będzie świętować dokładnie 70 lat od momentu, gdy zasiadła na brytyjskim tronie. Królowa Elżbieta jest jednocześnie najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie i najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Królowa Elżbieta II jest chora?! Tajemnicze słowa lekarzy

- Zgodnie z zaleceniem lekarskim, aby odpocząć przez kilka dni, królowa udała się do szpitala w środę po południu w celu przeprowadzenia wstępnych badań, po czym wróciła do zamku Windsor w porze lunchu dzisiaj (czwartek) i pozostaje w dobrym nastroju - tak brzmi pełna treść oświadczenia Pałacu Buckingham o wizycie królowej Elżbiety w szpitalu, które cytuje PAP.

Sonda
Czy reprezentowanie państwa przez monarchę, a nie prezydenta, ma jeszcze sens?
Uwiodła Chaplina i Valentino. Pola Negri - polska królowa Hollywood | Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE