Kumpel Putina wysyła swoje dzieci na front. Najmłodsze ma 14 lat. Cieszą się, że idą zabijać

i

Autor: AP/Mikhail Metzel; Twitter/@Pluviop16584222 Kumpel Putina wysyła swoje dzieci na front. Najmłodsze ma 14 lat. "Cieszą się, że idą zabijać"

To kolejna zbrodnia wojenna

Kumpel Putina wysyła swoje dzieci na front. Najmłodsze ma 14 lat. Jadą zabijać

2022-10-04 13:07

Czeczeński przywódca i sojusznik Kremla zapowiedział, że wkrótce wyśle swoich trzech synów na wojnę do Ukrainy. "Ojciec musi nauczyć dzieci, jak chronić rodzinę i ojczyznę" - argumentuje w obszernym wpisie w mediach społecznościowych, do którego dołączył nagranie z ich szkolenia bojowego. Problem w tym, że najmłodszy syn Kadyrowa ma tylko 14 lat. "Musi się sprawdzić w prawdziwej bitwie" - nie odpuszcza Czeczen.

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow kreuje się na "gwiazdę" wojny na Ukrainie. Jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych [jest ironicznie nazywany przywódcą z TikToka - przyp. red.], nie ma dnia, żeby kogoś nie straszył swoimi oddziałami, a na konferencje prasowe przychodzi w butach od Prady za kilka tysięcy dolarów. Najchętniej zrzuciłby bombę atomową na całą Europę i Stany Zjednoczone, do czego konsekwentnie wzywa Putina, a teraz ma zamiar wysłać na wojnę swoich trzech nastoletnich synów.

Synowie Kadyrowa pojadą na Ukrainę. Żaden nie ma jeszcze 18 lat

Niedawno opublikował nagranie z ich szkolenia wojskowego. Widać na nim, jak "kochający tatuś" uczy swoje dzieci posługiwania się bronią. Cała trójka wygląda na zadowoloną. "Ojciec powinien uczyć synów, jak chronić rodzinę, ludzi i ojczyznę. Achmat, Eli i Adam są gotowi pokazać swoje umiejętności w strefie specjalnej operacji wojskowej. Nie żartuję. Cieszę się z ich ambicji" - argumentuje dodając, że "ich przeszkolenie wojskowe rozpoczęło się, gdy byli znacznie młodsi i nadszedł czas, aby przeżyli prawdziwą bitwę".

Kadyrow odpowie za zbrodnię wojenną na swoich dzieciach?

Jak jednak zauważa BBC, problem w tym, że synowie Kadyrowa mają 14,15 i 16 lat, i zgodnie z podpisanym przez Rosję z ONZ traktatem, którego celem jest uniemożliwienie dzieciom poniżej 18. roku życia bezpośredniego udziału w działaniach wojennych, popełnia przestępstwo. A w przypadku najmłodszego nawet zbrodnię wojenną, ponieważ wykorzystywanie dzieci poniżej 15. roku życia do udziału w działaniach wojennych jest uznawane przez Międzynarodowy Trybunał Karny właśnie za zbrodnię wojenną. 

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Express Biedrzyckiej: Politolog ocenił Kadyrowa: "Gwiazda Tik Toka"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany