Lekarz zabijał chorych na Covid! 45-latek oskarżony

2021-04-23 12:55 Zofia Dąbrowska PAP
Wirusy
Autor: Shutterstock

Szok! Lekarz został oskarżony o zabijanie pacjentów zakażonych koronawirusem. Prokuratura podała, że 45-latek podał trzem osobom chorym na Covid-19 "leki natychmiastowo kończące życie". Do zdarzeń tych doszło w szpitalu Uniwersyteckim w niemieckim Essen, zaś pacjenci pochodzili z Essen, Gelsenkirchen i z Holandii. Jak pisze "Rheinische Post", 45-letni lekarz pracował w Essen zaledwie od paru miesięcy, a jego wcześniejsi pracodawcy prowadzą dochodzenia wewnętrzne w jego sprawie.

Lekarz z Niemiec oskarżony o zabójstwo trzech pacjentów zakażonych koronawirusem! Prokuratura w Essen postawiła zarzuty 45-latkowi pracującemu w szpitalu Uniwersyteckim w niemieckim Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Pacjenci pochodzili z Essen, Gelsenkirchen i z Holandii. Jak pisze "Rheinische Post", 45-letni lekarz pracował w Essen od lutego 2020 roku, a jego wcześniejsi pracodawcy prowadzą dochodzenia wewnętrzne w jego sprawie. Nie jest zatem wykluczone, że sprawa jest rozwojowa. Prokuratura podała, że 45-latek podał trzem osobom chorym na Covid-19 "leki natychmiastowo kończące życie".

NIE PRZEGAP: Prognoza pogody na LATO 2021. Szwajcarska PRZEPOWIEDNIA na wakacje

Jak informuje Szpital Uniwersytecki w Essen, pierwsze podejrzenia związane z działalnością 45-latka pojawiły się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku i prokuratura została powiadomiona natychmiast. Lekarz został też wtedy zwolniony z pracy. Wcześniej pracował w klinice uniwersyteckiej w Heidelbergu i w Klinice Lippe w Detmold. 45-latek siedzi w areszcie. Twierdzi, że podawał leki uśmiercające pacjentów, bo chciał oszczędzić im cierpienia. Jednak według prokuratury pacjenci nie wyrażali zgody na takie praktyki.

NIE PRZEGAP: Putin ma NADMUCHIWANE czołgi! Szokująca prawda ujawniona. Nabrał wszystkich!

W pabianickim szpitalu kończył się tlen dla chorych na COVID-19. Policja eskortowała cysternę aż ze Śląska!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze