Makabra! Za przemycenie "Squid Game" miał usłyszeć wyrok śmierci. Został rozstrzelany?

2021-11-26 15:45
Makabra! Za oglądanie Squid Game usłyszał wyrok śmierci. Został rozstrzelany!
Autor: AP Śmierć za "Squid Game"?

Nastolatek w Korei Północnej miał zostać skazany na karę śmierci po tym, jak przemycił z Chin popularny serial Netfliksa "Squid Game". Na tym nie koniec: uczeń, który kupił od niego nośnik ma być skazany na dożywocie, sześć osób, które obejrzało serię usłyszeć wyrok pięciu lat ciężkich robót, a nauczyciele mieli stracić pracę i prawdopodobnie trafić na ciężkie roboty do kopalni.

Brytyjskie i amerykańskie media donoszą o wyroku, który miał zapaść na jednego z uczniów szkoły średniej w Korei Północnej. Powołując się na informacje Radia Wolna Azja (RFA), przekazują, że młody człowiek, który przemycił na nośniku USB bijący rekordy popularności południowokoreański serial "Squid Game", został skazany na śmierć przez rozstrzelanie. "Variety" nie potwierdza, czy wyrok został już wykonany, z kolei "The Mirror" informuje, że chłopak został rozstrzelany przez pluton egzekucyjny. RFA miało przekazać, że oprócz tego karę poniosło jeszcze kilka innych osób: "Uczeń, który kupił dysk, dostał dożywocie, sześciu innych, którzy obejrzeli serial, zostało skazanych na pięć lat ciężkich robót, a nauczyciele i kierujący szkołą zostali zwolnieni i grozi im wywóz do pracy w kopalniach”.

CZYTAJ TAKŻE: Szok! Myślał, że to atrapa, został pogryziony przez wielkiego krokodyla

CZYTAJ TAKŻE: USA: Departament obrony będzie badał… obecność UFO

To koniec Netflixa? PiS chce założyć Polakom PiSflixa? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Magazyn "Variety" cytuje ustawę, wprowadzoną w Korei Północnej pod koniec ubiegłego roku, która miała umożliwić skazanie wszystkich osób związanych ze sprawą. „Eliminacja reakcyjnej myśli i kultury” - bo tak zatytułowany jest dokument, zakazuje wprowadzania i rozpowszechniania na terenie Korei Północnej filmów, sztuk teatralnych, muzyki i książek pochodzących przede wszystkim z Korei Południowej i USA, pozwala też karać osoby, które je rozpowszechniają lub konsumują. 

CZYTAJ TAKŻE: Pandemia w natarciu! Kolejne kraje wprowadzają drastyczne obostrzenia. Co z Polską?

Sonda
Oglądałeś "Squid Game"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE