kierowca

i

Autor: Canva Pro

Ogromna kwota

Mandatowy rekordzista! Karali go setki razy, skończyło się konfiskatą auta

2023-11-21 12:20

Pewien 21-latek z Mantui pobił rekord Włoch w nietypowej dziedzinie. Mężczyzna w ciągu roku popełnił niemal tysiąc wykroczeń drogowych, głównie wjeżdżając do tak zwanej strefy ograniczonego ruchu, w której mogą jeździć tylko mieszkańcy. Nie miał też ważnego ubezpieczenia. 21-latek nie zapłacił gigantycznej kwoty. Ostatecznie skonfiskowano mu samochód.

Wjechał do strefy ograniczonego ruchu i nie miał ubezpieczenia. 21-latek dostał mandat na kwotę 150 tysięcy euro

Parkował i jeździł tam, gdzie prawo mu tego zabraniało, nie płacił mandatów, ostatecznie niestety stracił samochód. We Włoszech stała się głośna sprawa pewnego 21-latka z Mantui. Jak podaje lokalny dziennik "Gazzetta di Mantova", mężczyzna ten pobił rekord Włoch w nietypowej dziedzinie. 21-latek w ciągu roku popełnił niemal tysiąc wykroczeń drogowych, głównie wjeżdżając do tak zwanej strefy ograniczonego ruchu ZTL, w której mogą jeździć tylko mieszkańcy. Zrobił to 800 razy, nie mając potrzebnego zezwolenia. Nie miał też ubezpieczenia. Wszystko wyszło na jaw dopiero podczas przypadkowej kontroli drogowej.

Straż miejska odholowała mu samochód. Odzyska go, jeśli zapłaci monstrualną karę?

Jak się okazało, 21-latek musi zapłacić w sumie aż... 150 tysięcy euro kary. Oczywiście tej ogromnej kwoty nie zapłacił. Nie zamierzał też stosować się do zakazów i dalej robił to, co chciał. Ale tym razem mu się nie upiekło. Strażnicy z Mantui zabronili mu jeździć autem i nakazali mu zaparkować pojazd w jednym, wybranym miejscu. Ten zakaz mężczyzna także złamał, a wtedy jego samochód został odholowany na specjalny parking. Zapewne odzyska je dopiero wtedy, gdy zapłaci monstrualną karę...

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem stref Tempo 30 w Warszawie?

Quiz. Marki samochodów i ich logo. Jak dobrze znasz się na motoryzacji?

Pytanie 1 z 22
Rozpoznajesz tę markę pojazdu po logo?
Logo audi
Zakaz wjazdu dla starych diesli w całej Warszawie? Ratusz chce szerszej strefy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany