Masakra na uczelni

i

Autor: AP Masakra na uczelni

Strzelanina w USA

Masakra na uczelni! Zabił trzy osoby a potem siebie. ZDJĘCIA

2023-02-14 7:40

Kolejna krwawa strzelanina w Stanach Zjednoczonych! Sprawca o nieustalonej jeszcze tożsamości otworzył ogień na kampusie Uniwersytetu Stanowego Michigan. Zginęły trzy osoby, pięć zostało rannych. Sprawca był poszukiwany, ale na krótko po zdarzeniu odebrał sobie życie.

Krwawa strzelanina na uniwersytecie! Mężczyzna zabił trzy osoby i uciekł. Potem strzelił sam do siebie

Masowe strzelaniny w Stanach Zjednoczonych niestety zdarzają się względnie często. A sprawcy niestety nierzadko wybierają uczelnie i szkoły, gdzie biorą na celownik niewinne osoby. Tak było i tym razem w stanie Michigan. We wtorek nad ranem czasu polskiego uzbrojony mężczyzna wszedł na teren kampusu Uniwersytetu Stanowego Michigan w East Lansing pod Detroit i otworzył ogień. Nie wiadomo jeszcze, kim był, świadkowie opisali go jako niewysokiego, czarnoskórego człowieka w dżinsowej kurtce i czapce z daszkiem. Najpierw sprawca zaczął strzelać w pobliżu budynku akademickiego Berkey Hall. W USA był wtedy poniedziałkowy wieczór, w Polsce środek nocy z poniedziałku na wtorek.

Strzelał w budynku akademickim, potem w uniwersyteckim centrum fitness

Następnie mężczyzna przemieścił się do centrum fitness IM East, które także znajduje się na terenie uczelni. Tragiczny bilans strzelaniny na kampusie to trzy ofiary śmiertelne i pięć osób rannych. Po masakrze mężczyzna uciekł, został jednak uwieczniony przez monitoring, a policja szybko opublikowała wizerunek uciekającej postaci z plecakiem. Wkrótce funkcjonariusze poinformowali podczas konferencji prasowej, że zagrożenie minęło, ponieważ zabójca zginął, strzelając sam do siebie. Nadal nie wiadomo, co nim kierowało i kim dokładnie był.

Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś mierzył do Ciebie z broni?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Największe kujony zdobędą maksymalnie 8/10

Pytanie 1 z 10
W którym województwie żyje najwięcej łosi?
Strzelanina w szkole