Dmitrij Miedwiediew

i

Autor: Gawuc/REPORTER Dmitrij Miedwiediew

Wojna na Ukrainie

Miedwiediew znowu grozi apokalipsą i III wojną światową. "Koniec niedoskonałej cywilizacji"

2023-07-03 14:10

Dmitrij Miedwiediew znowu grozi końcem świata. Były premier i prezydent Rosji specjalizuje się w najgorszych możliwych pogrożkach związanych z wojną na Ukrainie. Już raz straszył apokalipsą, teraz do tego wrócił. Grozi Zachodowi "apokaliptycznym końcem naszej niedoskonałej cywilizacji". Jest się czego bać, czy to tylko puste słowa?

Dmitrij Miedwiediew grozi "apokaliptycznym końcem naszej niedoskonałej cywilizacji". Rosyjski polityk znowu straszy w internecie

Dmitrij Miedwiediew od początku wojny na Ukrainie stoi w jednym szeregu z najgorszymi propagandystami Kremla. Tymi, którzy przykładowo snują w programach telewizyjnych wizje zatapiania Wielkiej Brytanii przez zrzucenie bomby atomowej do oceanu. Już nie raz były premier i prezydent Rosji pisał o tym, że wojna na Ukrainie może skończyć się III wojną światową i nuklearną apokalipsą. Teraz Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji wrócił do tego tematu. W artykule opublikowanym w reżimowej "Gazecie Rosyjskiej" Dmitrij Miedwiediew straszy konfliktem globalnym. Najpierw stwierdza wprost, że wojna na Ukrainie to "otwarta konfrontacja między tak zwanym kolektywnym Zachodem a resztą świata". Potem przechodzi do gróźb. Stwierdza, że Rosja co prawda jest gotowa do negocjacji i kompromisów, ale nie do wszystkich.

Zakaz "nazistowskiego reżimu kijowskiego" albo koniec świata? Tak uważa Miedwiediew

Przede wszystkim Rosjanie nie zaakceptują obecnych władz w Kijowie. Zakaz "nazistowskiego reżimu kijowskiego" to podstawowy warunek negocjacji - stwierdza Miedwiediew. "Zachód będzie musiał to zaakceptować, chyba że chce apokaliptycznego końca naszej niedoskonałej cywilizacji" - wieszczy nuklearną apokalipsę "zmiennik Putina". Zachęca też, by zawiesić stosunki dyplomatyczne z Wielką Brytanią, Finlandią, Polską i krajami bałtyckimi.

"Przeszłość będzie musiała zostać zapomniana na wieki, aż dymiące szczątki przestaną emitować promieniowanie"

Pół roku temu Dmitrij Miedwiediew też straszył końcem świata. W artykule dla "Izviestii" pisał: "Oczywiście mogą [kraje Zachodu] nadal pompować broń w neofaszystowski reżim w Kijowie i blokować wszelkie możliwości wznowienia negocjacji. Nasi wrogowie właśnie to robią, nie chcąc zrozumieć, że ich cele w oczywisty sposób prowadzą do totalnego fiaska. Strata dla każdego. Zniszczenie. Apokalipsa. Kiedy przeszłość będzie musiała zostać zapomniana na wieki, aż dymiące szczątki przestaną emitować promieniowanie".

Sonda
Czy Rosja zaatakuje także inne kraje?

QUIZ. Wielki test geograficzny! Granice państw. Ostatnie pytania tylko dla geniuszy

Pytanie 1 z 10
Czy Polska graniczy z Rosją?
S. ŻARYN: BROŃ ATOMOWA? PRZYGOTOWUJEMY SIĘ NA TAKIE SCENARIUSZE