Pająki Grecja

i

Autor: YouTube/Giannis Giannakopoulos Sieć stworzyły pająki z rodzaju kwadratnika.

Miliony pająków na plaży. Te zdjęcia przyprawią Cię o DRESZCZE

2018-09-21 13:11

Dla osób z arachnofobią plaża w greckim mieście Etoliko (zachodnia część kraju) może się jawić jako miejsce z najgorszych koszmarów sennych. Pająki najwyraźniej miały tam dobre warunki do rozmanażania, gdyż utkały tam ok. 300-metrową pajęczynę pokrywającą wszystkie tam ulokowane drzewa i kamienie. Takiej pajęczyny nie ma nawet w najgorszych horrorach z pająkami w roli głównej. Zobaczcie zdjęcia z greckiej plaży, jakkolwiek uprzedzamy - są one przeznaczone tylko dla ludzi o silnych nerwach.

BBC poinformowała, że według ekspertów pajęczyna została zbudowana przez pająki z rodzaju Tetragnatha (tzw. kwadratniki). Określa się je zwykle mianem "elastycznych", ponieważ mają wydłużone ciała. Co więcej, są bardzo małe i lekkie, dzięki czemu mogą nawet biegać po wodzie. Co jednak najważniejsze, nie są one niebezpieczne dla człowieka. Przekonywała o tym biolog Maria Chatzaki, mówiąc: -  Te pająki nie są niebezpieczne, nie stanowią zagrożenia. Zwierzęta wykorzystują stworzone przez siebie warunki do rozmnażania i schronienia dla całego nowego pokolenia.

Jak stwierdziła Chatzaki, wpływ na taki rozrost pajęczej populacji miały tegoroczne wysokie temperatury, odpowiednia wilgotność i duża liczba komarów przyczyniły się do ich szybkiego rozmnażania. Jak obrazowo stwierdziła, "można powiedzieć, że pająki zrobiły sobie imprezę". Uspokoiła przy tym, że niedługo umrą one naturalnie, podobnie jak sieć, która ulegnie naturalnej degradacji, pozostawiając środowisko naturalne w nienaruszonym stanie.

W sieci pojawiło się również wideo pokazujące ogrom utkanej pajęczyny: