Władimir Putin

i

Autor: PAP/EPA/SERGEJ BOBYLEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK

Dyktator zabrał głos

Nagła deklaracja Putina. Chodzi o broń nuklearną i "poważne zagrożenie bezpieczeństwa narodowego"

2024-02-21 20:19

Rosja ma plan rozmieszczenia w przestrzeni kosmicznej broni nuklearnej, która zagraża satelitom amerykańskim - podawały tydzień temu media w USA po tym, jak ze Stanów napłynęły niepokojące wieści o tajemniczym "zagrożeniu bezpieczeństwa narodowego". Miało chodzić o broń nuklearną w kosmosie! Teraz do doniesień z USA odniósł się sam Władimir Putin. Wypowiedział się na temat broni nuklearnej w kosmosie. Co powiedział?

Media w USA: Władze amerykańskie wiedzą, że Rosja planuje umieścić w kosmosie broń nuklearną. Władimir Putin odniósł się do tych doniesień

14 lutego amerykańskie media podały, że przewodniczący Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów Mike Turner ujawnił Kongresowi informacje dotyczące „poważnego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego” i wezwał Joego Bidena do ujawnienia narodowi, w czym rzecz. ABC News, powołując się na kilka źródeł w wywiadzie, ujawniło, że Rosja chce umieścić w kosmosie antysatelitarną broń nuklearną. Stanowiłaby ona poważne zagrożenie dla amerykańskich satelitów dowodzenia i kontroli nuklearnej, jak podkreślał w CNN Hans Kristensen z Federacji Naukowców Amerykańskich. Stany Zjednoczone właśnie poprzez satelity dowodzenia kontrolują swój arsenał nuklearny. Kristensen dodał, że także inne kraje testowały w przeszłości broń antysatelitarną, ale w tej sytuacji można będzie mówić o "eskalacji". Teraz do doniesień z USA odniósł się sam Władimir Putin.

Putin: "Zawsze byliśmy kategorycznie przeciwni rozmieszczeniu broni nuklearnej w przestrzeni kosmicznej i nadal jesteśmy" 

Prezydent Rosji wypowiedział się na temat broni nuklearnej w kosmosie. Władimir Putin zaprzeczył tym wszystkim doniesieniom. Stwierdził, że Rosja "kategorycznie sprzeciwia się" rozmieszczeniu broni nuklearnej w kosmosie. "Zawsze byliśmy kategorycznie przeciwni rozmieszczeniu broni nuklearnej w przestrzeni kosmicznej i nadal jesteśmy" – powiedział Putin podczas spotkania z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu, a ten z kolei zapewnił, że Rosja "nie ma" tego typu broni.

Sonda
Czy Putin zdecyduje się na próby broni nuklearnej?

QUIZ. Trzy słowa i rozmowa! My podpowiadamy, ty zgadujesz, o kogo chodzi

Pytanie 1 z 10
Dziady, Maryla, wieszcz
Co dalej z Ukrainą? Czy PUTIN wygra tę WOJNĘ?!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki