Nagła śmierć ambasadora Czech w Polsce. Jakub Dürr miał 46 lat

i

Autor: Piotr Molecki/East News Ambasador Czech w Polsce, Jakub Dürr, zmarł nagle w wieku 46 lat

Przykre wieści

Nagła śmierć ambasadora Czech w Polsce. Jakub Dürr miał 46 lat

2023-02-16 22:45

Ambasador Czech w Polsce, Jakub Dürr, zmarł nagle w wieku 46 lat. O śmierci mężczyzny poinformowało w czwartek, 16 lutego, czeskie ministerstwo spraw zagranicznych. Mężczyzna przebywał w tym czasie poza naszym krajem, bo w listopadzie 2022 r. wyjechał z powodów zdrowotnych z Warszawy do Pragi. Jakub Dürr został ambasadorem Czech w Polsce w grudniu 2021 r.

Nagła śmierć ambasadora Czech w Polsce. Jakub Dürr miał 46 lat

Jakub Dürr, ambasador Czech w Polsce, zmarł nagle w wieku 46 lat. Taką informację przekazało w czwartek, 16 lutego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej. Jak informuje PAP, od listopada 2022 r. Dürr przebywał na zwolnieniu lekarskim i z powodów zdrowotnych wrócił z Warszawy do Pragi. - Trudno jest pogodzić się z wiadomością, że odszedł jeden z najbardziej utalentowanych czeskich dyplomatów, Jakub Dürr. Jest mi niezmiernie przykro i moje myśli są z jego rodziną i bliskimi - napisał na na swoim profilu na Twitterze minister spraw zagranicznych Jan Lipavsky.

Jak informuje PAP, Jakub Dürr był politologiem, polonistą i dyplomatą, stałym przedstawicielem Republiki Czeskiej przy UE (2018-2020), wiceministrem spraw zagranicznych (2016-2018). Ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym w Polsce został w grudniu 2021 roku. Do śmierci 46-lata odniósł się również premier Mateusz Morawiecki.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Jakuba Dürra, Ambasadora Czech w Polsce. Świetny dyplomata, ciężko pracował na rzecz polsko-czeskiech relacji. Odszedł tak nagle, w tak młodym wieku… Najszczersze kondolencje dla Jego rodziny i bliskich. Niech spoczywa w pokoju - napisał prezes Rady Ministrów na swoim profilu twitterowym. Swoje kondolencje złożył rodzinie dyplomaty również prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych w Polsce, pisząc o nim jako o "niezwykle profesjonalnym dyplomacie i serdecznym człowieku, zasłużonym dla wzmacniania relacji polsko-czeskich".

NIE ŻYJE Grzegorz Skrzecz. ODSZEDŁ KAWAŁEK mojej DUSZY... l Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany