Nazwali dzieci Covid i Corona! To na cześć koronawirusa

2020-04-07 9:45 zw
Nazwali bliźniaki Corona i Covid.
Autor: Shutterstock

Było już nazywanie dzieci na cześć postaci z seriali, polityków, gwiazd lub papieży, ale na cześć koronawirusa?! Świeżo upieczeni rodzice z Indii postanowili nazwać swoje kilkudniowe bliźnięta w sposób zainspirowany pandemią. Chłopiec nazywa się Covid, a dziewczynka Corona. Jak rodzice tłumaczą swój wybór?

Jak nazwać bliźnięta, która urodziły się w czasach szalejącej pandemii? Świeżo upieczni rodzice z Indii postanowili zainspirować się właśnie koronawirusem! Vinay i Preeti Verma z Raipur zostali rodzicami 27 marca. Dzieci przyszły na świat przy pomocy cesarskiego cięcia w szpitalu Doctor Bhim Rao Ambedkar Memorial Hospital otoczonego przez policję. Sami rodzice w drodze do szpitala i powracajac z niego byli zatrzymywani i legitymowani. Wtedy wpadli na niecodzienny pomysł...

Postanowili nazwać dzieci w delikatnie mówiąc bardzo nietypowy sposób. Chłopiec nazywa się teraz Covid, a dziewczynka Corona. Jak rodzice tłumaczą swój wybór? Vinay i Preeti Verma przekonują, że nie są to żadne żarty z pandemii. Wręcz przeciwnie - nazywają własne dzieci słowami budzącymi powszechną grozę, bo chcą tę grozę oswoić. Sprawić, by wyrazy te przestały ich przerażać. Cóż, teraz tak czy inaczej Covid i Corona nie dadzą im spać po nocach.

Prof. Simon o leczeniu koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze