Ile miał lat?

Nie żyje Silvio Berlusconi. Były premier Włoch i lider Forza Italia walczył ze straszną chorobą

2023-06-12 11:19

W wieku 86 lat zmarł Silvio Berlusconi, były senator i trzykrotny premier Włoch. Polityk przez ostatnie dwa miesiące czterdzieści dni przebywał w szpitalu, walczył z przewlekłą białaczką. Silvio Berlusconi miał 86 lat, zmarł w szpitalu w Mediolanie.

Trzykrotny premier Włoch, fan sportu i skandalista. Silvio Berlusconi zmarł w wieku 86 lat

Silvio Berlusconi, jeden z najbardziej znanych włoskich polityków, ponownie do szpitala trafił w piątek, 9 czerwca. Były premier Włoch, który piastował to stanowisko trzykrotnie, od dłuższego czasu walczył przewlekłą białaczką. W maju oraz w czerwcu spędził w szpitalu 45 dni. Silvio Berlusconi miał 86 lat.

Silvio Berlusconi na świat przyszedł w 1936 roku w Mediolanie. Pochodził z klasy średniej, miał dwójkę rodzeństwa. Z wykształcenia był prawnikiem, studia ukończył w 1961 roku. Majątek zrobił w kilku dziedzinach: inwestował na rynku medialnym, głównie w stacje telewizyjne, był również właścicielem firm budowlanych. Dzięki swojemu nosowi do inwestycji, szybko stał się bardzo bogaty. Jego majątek szacowano na kilka miliardów dolarów. 

Silvio Berlusconi próbował również swoich sił w polityce i to z ogromnym powodzeniem. Jego partia Forza Italia kilkukrotnie wygrywała wybory, a on był trzykrotnie premierem Włoch. Znany był również z zamiłowania do piłki nożnej - przez wiele lat był prezesem AC Milan, jednego z najbardziej utytułowanych włoskich klubów. 

Jarosław Kaczyński wspomina Ludwika Dorna: Jestem pełen żalu