Pożar bloku we Francji

i

Autor: Shutterstock Pożar bloku we Francji

Makabryczny pożar w domu

Nocą spaliła się matka z siódemką dzieci. Najmłodsze miało 2 lata

2023-02-06 10:01

Wstrząsające doniesienia z Francji. 80 strażaków gasiło pożar, jaki z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego) wybuchł w domu mieszkalnym w Charly-sur-Marne w Aisne. Pięć dziewczynek, dwóch chłopców i ich 40-letnia mama spłonęli żywcem. Ojca dzieci udało się uratować, choć jego poparzenia są bardzo rozległe. "Takiej tragedii tutaj nie było" - mówią sąsiedzi rodziny. Co tam się stało?

To była tragiczna noc w maleńkim Aisne we Francji, liczącym zaledwie 2,6 tys. mieszkańców. Jak podaje "Le Parisien", w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego), w jednym z kamienic wybuchł pożar. Zaalarmowani krótko przed godz. 1 w nocy strażacy rozpoczęli akcję, której to miasteczko jeszcze nie widziało. Do gaszenia pożaru zmobilizowano 48 pojazdów i około 80 strażaków z 16 jednostek. "Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie, było bardzo dużo dymu" - relacjonowali potem sąsiedzi. 

Tragedia we Francji. Tylko ojciec przeżył pożar

Niestety, w płomieniach zginęło osiem osób: 40-letnia kobieta i jej siódemka dzieci - pięć dziewczynek i dwóch chłopców. Dzieci miały od 2 do 14 lat. Czworo z nich pochodziło z pierwszego małżeństwa 40-latki. Pożar przeżył tylko 40-letni obecny mąż zmarłej kobiety, który z rozległymi oparzeniami trafił do szpitala. Jak podają francuskie media, uratował go sąsiad, z zawodu strażak, który jako pierwszy pojawił się na miejscu i próbował ratować rodzinę.

Pożar we Francji, nie żyje matka z siódemką dzieci

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że pożar został wywołany suszarką do prania, ustawioną na parterze budynku, która się zapaliła. Jednak w tej chwili "żadna hipoteza nie jest wykluczona". "To jest dramat, którego nie da się opisać słowami. W ratuszu została uruchomiona pomoc psychologiczna dla wszystkich, którzy będą jej potrzebowali" - mówiła w poniedziałek rano burmistrz miasteczka, Patricia Planson. "Le Parisien" przypomina, że ostatnia podobna tragedia miała miejsce w nocy z 15 na 16 grudnia, kiedy sześć osób, w tym czworo dzieci, zginęło w pożarze siedmiopiętrowego budynku, znajdującego się w Vaulx-en-Velin.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie

Jak poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby?

Posłuchaj ważnej rozmowy z psychologiem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany