Norwegia. Pozabijał ludzi strzelając do nich z łuku. Tragedia w mieście Konsberg

2021-10-13 21:25
Norweska policja
Autor: Twitter.com/@WickedViralTV Norweska policja

W Norwegii zabito kilka osób. Napastnik użył strzał z łuku, oprócz ofiar śmiertelnych, jest także wielu rannych. Do prawdziwego dramatu doszło w norweskim mieście Kongsberg. - O 18.13 otrzymaliśmy doniesienia od kilku osób mówiących, że ktoś porusza się z bronią. Możemy niestety potwierdzić, że w wyniku zdarzenia kilka osób zginęło - mówił Øyvind Aas z norweskiej policji.

Nieznany napastnik zaatakował bezbronnych ludzi. Strzelał do nich z łuku, kilka osób zmarło. Innych dotkliwie zranił, jednak nadal nieznana jest liczba ofiar. Z tego co wiadomo, ostatecznie sprawca został zatrzymany, a informacje o schwytaniu przekazał rzecznik lokalnej policji. - Mężczyzna, który zabił w środę strzałami z łuku kilka osób i ranił wiele innych w norweskim mieście Kongsberg działał sam - powiedział dziennikarzom szef lokalnej policji Oeyvind Aas. Nie wiadomo, czy atak miał podłoże terrorystyczne. O zdarzeniu poinformowane zostały norweskie służby specjalne. Aas odmówił podania informacji o liczbie ofiar i rannych. Według gazety „VG” do ataku doszło w sklepie spożywczym Coop.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE