Wyciekły nowe instrukcje Putina. Porównuje NATO do III Rzeszy, pisze, co robić z Ukraińcami

i

Autor: AP Putin przekazał nowe wytyczne mediom

Wojna na Ukrainie

Nowe instrukcje Putina! Porównuje NATO do III Rzeszy, pisze, co robić z Ukraińcami

2022-08-02 11:41

"Wojna na Ukrainie jest skutkiem działań kolektywnego Zachodu, który od prawie tysiąca lat napada na Rosję, aby ją podzielić i zagarnąć zasoby naturalne, a także zniszczyć prawosławie" - to tylko fragment tego, co można znaleźć w dwóch nowych broszurach, zawierających wytyczne dla rosyjskich mediów i polityków. Niezależny portal Meduza dotarł do instrukcji Putina.

Dziennikarze śledczy Meduzy ujawnili treść najnowszych "podręczników" dla mediów państwowych, prorządowych oraz dla polityków i urzędników, przygotowanych przez kancelarię Władimira Putina. Zawarte w nich wytyczne określają, w jaki sposób należy mówić o wojnie i Ukraińcach, a także o krajach Zachodu. Obywatele Ukrainy są w nich określani jako ateiści, czy nawet sataniści, którzy "gwałcą, rabują, mordują, w nic nie wierzą i nie boją się kary Bożej za swoje okrucieństwa", a wojna z nimi jako "misja ochrony ciemiężonych" oraz "podstawa rozwoju Rosji na nadchodzące stulecia". Propagandyści Putina mówią też, kto jest tak naprawdę winien "specjalnej operacji wojskowej", jak określają inwazję na Ukrainę.

Rosjanie zagrożeni przez agresywny Zachód

"Konflikt na Ukrainie został sprowokowany rękami państw zachodnich, które przekazały Ukrainie broń. Ukraina miała stać się trampoliną do ataku na Rosję. Strategiczny cel zbiorowego Zachodu od kilku stuleci w stosunku do Rosji nie uległ zmianie - jest nim powstrzymanie, osłabienie, rozczłonkowanie i całkowite zniszczenie Rosji" - cytuje zawarte w "podręcznikach" tezy Meduza. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin żąda kawałka TEGO kraju. Chce wybudować pałac, bo "lubi tam przyjeżdżać"

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: NATO jest dziś silniejsze dzięki Putinowi

Rosyjska propaganda: NATO w jednym szeregu z III Rzeszą

To jeszcze nie wszystko. Administracja Putina idzie dalej i NATO porównuje między innymi do III Rzeszy. Autorzy wytycznych sugerują, że "kolektywny Zachód" od stuleci próbuje podzielić Rosję. Według Kremla w różnych okresach tym "kolektywnym Zachodem" były: Zakon Krzyżacki, Szwecja, Cesarstwo Napoleona, III Rzesza, a teraz jest nim NATO. Rosjanie jednak nie mają się czym martwić, bo - zdaniem twórców instrukcji - "społeczeństwo rosyjskie zjednoczy się wokół narodowego przywódcy i demonstrując odwagę i heroizm na polu bitwy, jak zwykle odeprze najeźdźców". Już całkiem odlecieli?

CZYTAJ TAKŻE: Horror! Matka wyrzuciła z balkonu swoje córeczki. Trzylatka zmarła w szpitalu

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany