Nowe ograniczenia na granicy z Niemcami. Polacy tam podróżujący MUSZĄ o tym wiedzieć

2020-04-07 11:26 PMar
GRANICA
Autor: Archiwum prywatne Fot. BIOSG

W poniedziałek w Niemczech zmarły 92 osoby zakażone koronawirusem. To pierwszy taki przypadek od kilku dni, gdy liczba ofiar była dwucyfrowa (np. jeszcze w niedzielę 184 osoby zmarły na Covid-19). Tamtejsze władze walcząc z wirusem mają właśnie planować nowe ograniczenia w ruchu transgranicznym z Polską, Czechami, Holandią i Belgią. Według nieoficjalnych ustaleń Tomasza Lejmana, korespondenta Polsat News, jedną z nowych zasad będzie obowiązkowa, 14-dniowa kwarantanna dla osób, które przekroczą niemiecką granicę!

Kogo dokładnie obejmować będzie obowiązek kwarantanny, bez względu na stan zdrowia i np. brak jakichkolwiek objawów choroby przy przekraczaniu granicy? Według nieoficjalnych informacji 14-dniowy zakaz wychodzenia z domu dotyczyć ma wszystkich obywateli Niemiec wracających do swojej ojczyzny oraz wszystkie osoby, które w Niemczech mieszkają (również czasowo).

Niemiecki rząd planuje natomiast zwolnić z tego obowiązku pracowników transgranicznych oraz tych sezonowych. Dodatkowo kwarantanny nie będą musiały odbyć osoby, które przyjeżdżają do Niemiec wyłącznie w krótkie odwiedziny.

Szczegóły nowych zasad obowiązujących na niemieckich granicach są jeszcze dopracowywane. Zakłada się, że kwarantanną objęte zostaną również wszystkie osoby, które przyleciały do Niemiec samolotem, bądź przypłynęły promem i zamierzają w Niemczech zostać.

Co bardzo istotne z naszego punktu widzenia, w przeciwieństwie do granicy z Austrią, Szwajcarią, Francją i Danią, na granicy z naszym krajem ma nie być sztywnej kontroli. Planowane są za to mobilne patrole w promieniu do 30 km od granicy. Niemiecki rząd nie planuje również póki co zamykać granicy z Polską dla obywateli innych państw. 

Morawiecki powiedział, kiedy w Polsce przypadnie SZCZYT zachorowań na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze