Obrzucił niepełnosprawną kobietę jajkami i zrobił selfie. Grożono mu za to śmiercią

2018-11-03 15:53

Nastolatek, który obrzucił niepełnosprawną umysłowo kobietę jajkami i mąką, a później zrobił selfie, przyznał się, że po ujawnieniu jego czynu grożono mu śmiercią. Boi się opuszczać swój własny dom.

Ta sprawa zszokowała Wielką Brytanię. Na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku czterech nastolatków obrzuciło jajkami i mąką niepełnosprawną umysłowo kobietę i zrobiło sobie selfie. Byli bardzo dumni ze swojego postępowania.

Publikacja zdjęcia na Facebooku sprawiła, że bardzo szybko policja namierzyła sprawców tego zdarzenia. Wszyscy nastolatkowie zostali zatrzymani i przesłuchani. Ze względu na to, że byli niepełnoletni, policja nie ujawniła ich danych osobowych.

Sytuacja zmieniła się niedawno, gdy jeden z nastolatków skończył 18 lat. Chłopak przyznał się, że po tym, co zrobił, bał się opuszczać własny dom. Na profilach społecznościowych pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. Grożono mu nawet śmiercią! Jego przerażeni rodzice zgłosili sprawę na policję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE